Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w plebiscycie France Football. Głosował człowiek, który nie istnieje

Hiszpańska "Marca" donosi o skandalu w plebiscycie Złotej Piłki organizowanym przez "France Football". Okazuje się, że głosy oddawał dziennikarz, który de facto nie istnieje, a "jego" portal został zamknięty sześć lat temu.

Zwycięzcą Złotej Piłki został Luka Modrić. Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann. Jak co roku, "France Football" ogłosiło, jakie były wybory dziennikarzy zaproszonych do plebiscytu.

Jednak dziennikarze z Komorów okryli, że w plebiscycie głosował reporter z ich kraju, który tak naprawdę nie istnieje, a jego serwis albaladcomores.com został zamknięty sześć lat temu - pisze hiszpańska "Marca".

- Byłem zaskoczony, bo ten portal został zamknięty sześć lat temu! Co więcej, nie pracował tam nikt o nazwisku Abdou Boina – opowiada lokalny dziennikarz Toiminou Abdou cytowany przez „Al-Watwan”.

Nieistniejący dziennikarz zagłosował na Kyliana Mbappe, Lukę Modricia, Cristiano Ronaldo, Edena Hazarda i Momo Salaha. Warto również dodać, że "France Football" publikując wyniki głosowania poszczególnych delegatów, użyło złej flagi Komorów. Nowa flaga państwa obowiązuje od 2001 roku. 

---

Ada Hegerberg została pierwszą kobietą, którą odebrała Złotą Piłkę od France Football. Niestety, Norweżka na scenie usłyszała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących. Sprawa natychmiast oburzyła niemal wszystkie światowe media.