Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katarzyna Kiedrzynek oburzona zdarzeniem na gali Złotej Piłki

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Katarzyna Kiedrzynek jest oburzona słowami, które padły w czasie rozdania nagród Złotej Piłki. Zwyciężczyni Ada Hegerberg dostała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących.

Ada Hegerberg została pierwszą laureatką Złotej Piłki "France Football" dla najlepszej piłkarki świata. Niestety, Norweżka na scenie usłyszała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących. Sprawa oburzyła światowe media. Głos zabrali także sportowcy. 

Gdy Ada Hegerberg weszła na scenę i odebrała Złotą Piłkę, DJ zapytał ją "czy twerkuje", co w popkulturze znane jest jako potrząsanie pośladkami w rytm muzyki. Norweska piłkarka oburzyła się, odpowiedziała krótko "nie" i zeszła ze sceny.

Katarzyna Kierzynek oburzona

Swoje oburzenie wyraziła Katarzyna Kiedrzynek, która jest kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. - Wiem już czym zajmę się po piłce... Walką z seksizmem! Co za dramat wstyd i hańba. Szkoda, że Modricia nie poprosili o zakręcenie tyłkiem albo czym innym! Tak wielki moment w piłce kobiecej zepsuty przez dumnego z siebie i zacofanego faceta - napisała zawodniczka PSG na Twitterze.

Solveig jest szeroko krytykowany w mediach na całym świecie. Krytyczne słowa usłyszał także od dwukrotnego mistrza tenisowego Wimbledonu Andy'ego Murraya, który napisał na Instagramie: - Kolejny przykład niedorzecznego seksizmu, który wciąż istnieje w sporcie.

Martin Solveig przeprosił Norweżkę

Po całym incydencie Martin Solveig publikował przeprosiny na Twitterze. - Przepraszam każdego, kto mógł być obrażony. To był żart, prawdopodobnie zły, i chcę ją przeprosić. Niestety, sprawił to mój poziom języka angielskiego. Nie chciałem nikogo urazić i nie wiedziałem, że może to być uznane za takie przestępstwo. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę całą sekwencję zdarzeń, bo my skończyliśmy tańczyć do Franka Sinatry - mówi Solveig.

***

Luka Modrić został zwycięzcą Złotej Piłki! Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann