Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar zlekceważył galę Złotej Piłki. Wolał grać na komputerze

W poniedziałek France Football zorganizowało galę wręczenia Złotej Piłki. Do Paryża zjechało wielu wybitnych piłkarzy. Nie było wśród nich Neymara, który wybrał granie w popularną grę komputerową.

France Football jeszcze przed wręczeniem nagród ogłosiło, kto znalazł się w czołowej dziesiątce. Zabrakło w niej jednak Neymara, który nie miał najlepszego sezonu. Mimo wszystko wydaje się, że brak piłkarza w czołowej dziesiątce jest sporym zaskoczeniem, dlatego Neymar całkowicie zlekceważył rozdanie nagród.

Neymar po raz pierwszy od 2012 roku nie załapał się do czołowej dziesiątki Złotej Piłki, a odchodząc z Barcelony twierdził, że w PSG będzie miał większe szanse na wygranie Złotej Piłki. Warto również przypomnieć, że rok temu Neymar zajął wysokie, trzecie miejsce w rankingu Złotej Piłki. Spadek na 12 pozycję musiał więc bardzo boleć.

W mediach społecznościowych pojawiło się z kolei zdjęcie, na którym widać, jak Neymar gra z innymi internautami w grę "Call of Duty", a wszystko jest streamowane przez popularną stronę z transmisjami z gier. Zmagania Neymara oglądało ponad 60 tysięcy widzów. 

Neymar grał w Call of DutyNeymar grał w Call of Duty Twitch/screen

Zwycięzcą Złotej Piłki został Luka Modrić. Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann.

---

Ada Hegerberg została pierwszą laureatką Złotej Piłki. "France Football" dla najlepszej piłkarki świata. Niestety, Norweżka na scenie usłyszała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących. Sprawa oburzyła światowe media.