Seksistowski skandal na gali Z這tej Pi趾i. Ada Hegerberg us造sza豉 dziwne pytanie

Ada Hegerberg zosta豉 pierwsz laureatk Z這tej Pi趾i "France Football" dla najlepszej pi趾arki 鈍iata. Niestety, Norwe磬a na scenie us造sza豉 seksistowskie pytanie od jednego z prowadz帷ych. Sprawa oburzy豉 鈍iatowe media.

Norweska piłkarka Ada Hegerberg wygrała pierwszą kobiecą edycję najsłynniejszego piłkarskiego plebiscytu. Dotychczas Złote Piłki "France Football" wręczano tylko mężczyznom. Niestety historyczny moment został zepsuty przez znanego francuskiego DJ-a Martina Solveiga, który był jednym z prezenterów gali. Światowe media piszą o seksistowskim skandalu. 

Hegerberg usłyszała seksistowskie pytanie

Gdy Ada Hegerberg weszła na scenę i odebrała Złotą Piłkę, DJ zapytał ją "czy twerkuje", co w popkulturze znane jest jako potrząsanie pośladkami w rytm muzyki. Norweska piłkarka oburzyła się, odpowiedziała krótko "nie" i zeszła ze sceny. Pytanie prezentera wywołało szok na sali i różne reakcje ze strony piłkarzy. W tle było słychać zarówno lekki śmiech, jak i głosy oburzenia. Wiele mówił również miny zawodników, którzy byli zaskoczeni słowami w stronę Norweżki.

Ada Hegerberg strzeliła w karierze aż 129 bramek w 138 meczach klubowych. Do tego dołożyła także 38 goli w 66 występach dla reprezentacji Norwegii. Prywatnie jest partnerką grającego w Lechu Pozna Thomasa Rogne.

Martin Solveig przeprosił Norweżkę

Po całym incydencie Martin Solveig publikował przeprosiny na Twitterze. - Przepraszam każdego, kto mógł być obrażony. To był żart, prawdopodobnie zły, i chcę ją przeprosić. Niestety, sprawił to mój poziom języka angielskiego. Nie chciałem nikogo urazić i nie wiedziałem, że może to być uznane za takie przestępstwo. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę całą sekwencję zdarzeń, bo my skończyliśmy tańczyć do Franka Sinatry - mówi Solveig. 

Solveig opublikował również tweeta, w którym tłumaczy, że Norweżka przyjęła jego przeprosiny i zrozumiała żart. - Przyszedł do mnie później i był naprawdę smutny, że tak to się stało - powiedziała Hegerberg w rozmowie z BBC. 

Solveig jest szeroko krytykowany w mediach na całym świecie. Krytyczne słowa usłyszał także od dwukrotnego mistrza tenisa Wimbledon Andy'ego Murraya, który napisał na Instagramie: - Kolejny przykład niedorzecznego seksizmu, który wciąż istnieje w sporcie.

---

Luka Modrić został zwycięzcą Złotej Piłki! Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann.

Wi璚ej o: