Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gala Złotej Piłki. Kiedy i o której?

Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Antoine Griezmann - zdaniem zagranicznych mediów żaden z tej trójki nie otrzyma w tym roku Złotej Piłki. To będzie natomiast oznaczać, że po 10 latach dominacji Ronaldo i Messiego, nagroda trafi do innego piłkarza. Kiedy i o której odbędzie się gala "France Football"?

Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się w poniedziałek 3 grudnia o 21:00 czasu polskiego. Na razie wciąż nie wiadomo, czy w którejś stacji telewizyjnej będzie można zobaczyć transmisję wydarzenia. Nawet telewizje brytyjskie wciąż nie wykupiły bowiem prawa do pokazywania gali. Dotychczas zdobyła się na to tylko jedna duża stacja, amerykański beIN Sports.

Ronaldo i Griezmann bojkotują galę

Niezależnie od tego, kto wygra, Cristiano Ronaldo i Antoine Griezmann nie wezmą udziału w gali. Jak poinformowało "Sky Sports Italia" obaj piłkarze uzgodnili, że nie pojawią się na wydarzeniu, w trakcie którego triumfować ma Luka Modrić.

Wciąż nie jest jasne kto jeszcze stanie na podium. Jedne źródła wskazują właśnie na Ronaldo oraz Griezmanna, inne przypuszczają, iż może to być Kylian Mbappe z PSG oraz Raphael Varane z Realu Madryt.

Luka Modrić z kolejną nagrodą?

Złotą Piłkę ma w poniedziałek otrzymać Modrić, pomocnik Realu Madryt i reprezentacji Chorwacji. 33-letni zawodnik odebrał niedawno inne wyróżnienie - nagrodę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza na świecie zdaniem światowej federacji piłkarskiej. Na mundialu w Rosji z kolei Chorwat został wybrany najlepszym graczem mistrzostw świata.