River Plate - Boca Juniors. Rewanż nie zostanie rozegrany w Argentynie!

CONMEBOL (południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej) podjęło decyzję: spotkanie rewanżowe River Plate - Boca Juniors zostanie rozegrane 8 lub 9 grudnia, ale poza Argentyną! Boca nie zgadza się na takie rozwiązanie i żąda walkowera.

W finale Copa Libertadores (południowoamerykańska Liga Mistrzów) Boca Juniors mierzy się z River Plate. W pierwszym meczu było 2:2. Rewanż miał zostać rozegrany 24 listopada, ale został odwołany ze względu na wydarzenia, jakie miały miejsce przed meczem.

Autobus wiozący piłkarzy Boki został zaatakowany przed finałem. Chuligani rzucali puszkami, butelkami i kamieniami. Dwóch piłkarzy Boca zostało odwiezionych do szpitala, odłamki szkła wpadły do oka kapitana Boca Pablo Pereza, niektórzy piłkarze wymiotowali z powodu gazu łzawiącego. Początkowo władze chciały zmusić oba kluby do rozegrania meczu, ale ostatecznie zdecydowano się na jego przełożenie.

CONMEBOL ogłosiło, że rewanż zostanie rozegrany 8 lub 9 grudnia, ale nie w Argentynie. Możliwości jest kilka - spotkanie może zostać rozegrane w innym miejscu w Ameryce Południowej, w katarskiej Dosze lub amerykańskim Miami.

Propozycję złożyła też Genua, która ma silne związki z Boką oraz River. Boca została założona przez imigrantów z tego włoskiego miasta. River powstało po fuzji dwóch klubów, Santa Rosy i Rosales. Santa Rosa również została założona przez imigrantów z Genui. Jednak ta propozycja ma jedną zasadniczą wadę. 9 grudnia Genoa ma zagrać ze Spal na własnym stadionie. 

Na proponowane rozwiązanie nie zgadza się jednak Boca Juniors. Prezes Daniel Angelici żąda walkowera i przyznania trofeum jego klubowi. Boca nie wyklucza złożenia sprawy do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Więcej o: