Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata mogą być rozgrywane jeszcze częściej

To byłaby rewolucja. Mistrzostwa świata mogą być rozgrywane jeszcze częściej. Taką propozycję złożyło CONMEBOL (południowoamerykańska federacja piłki nożnej).

Mistrzostwa świata miałyby być rozgrywane co dwa lata, a nie co cztery. Po raz pierwszy taki pomysł zgłosił w 1999 roku były prezes FIFA Sepp Blatter. Wtedy taka idea nie została przyjęta najlepiej, ale teraz może być inaczej.

Mistrzostwa świata co dwa lata?

Mundial i tak ulegnie wielkiej zmianie. Od 2026 roku w finałach będą występowały nie 32, a 48 reprezentacji. - Nigdy nie mówię nie. Zawsze pytam, dlaczego nie? Zawsze będziemy wspierać takie pomysły. Zamiast światowej Ligi Narodów możemy rozgrywać mistrzostwa świata co dwa lata - wytłumaczył prezes CONMEBOL Alejandro Dominguez.

- Przy obecnym formacie wielu piłkarzy nie gra na więcej niż dwóch mundialach. Widzimy tutaj duże możliwości. FIFA musi rozważyć, czy lepiej rozgrywać światową Ligę Narodów czy mundial co dwa lata.

Nie wiadomo jednak, jak taki pomysł wpłynąły na mistrzostwa poszczególnych kontynentów, np. mistrzostwa Europy. Najbliższe Euro odbędzie się w 2020 roku w kilkunastu miastach Europy. Półfinały i finał zostaną rozegrane na londyńskim Wembley.