Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MME 2019: Znamy rywali reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy u-21!

Reprezentacja Polski do lat 21 awansowała do młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w 2019 roku we Włoszech i San Marino. Rywalami biało-czerwonych będą: Włochy, Belgia i Hiszpania.

W piątek o godzinie 18 odbyło się losowanie młodzieżowych mistrzostw Europy. W Bolonii wylosowano grupy dla dwunastu drużyn, które awansowały na mistrzostwa. Przypomnijmy, że Polska zagra na nich dzięki wygranej w barażach z reprezentacją Portugalii.

Polska trafiła na Włochy, Belgię i Hiszpanię.

Grupa A:
-Włochy
-Hiszpana
-Polska
-Belgia

GRUPA B:
-Niemcy
-Dania
-Serbia
-Austria

GRUPA C:
-Anglia
-Francja
-Chorwacja
-Rumunia

TERMINARZ meczów reprezentacji Polski:
16 czerwca Polska – Belgia
19 czerwca Włochy – Polska
22 czerwca Hiszpania – Polska

Zasady turnieju. Można pojechać na igrzyska
Turniej będzie rozegrany na takich samych zasadach jak mistrzostwa Europy w Polsce, które odbyły się w 2017 roku.

W półfinałach zagrają zwycięzcy z trzech grup, a także najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Dzięki turniejowi można się zakwalifikować na igrzyska olimpijskie. Kwalifikacje wywalczą bowiem wszyscy półfinaliści.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 16-30 czerwca 2019 roku. Turniej zostanie rozegrany we Włoszech, a także na jednym stadionie w San Marino. 

Polacy świetni w rewanżu 

We wtorek reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie pokonała 3:1 Portugalię w drugim meczu barażowym, odrobiła straty z pierwszego spotkania i wywalczyła awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Kibiców i dziennikarzy zachwyciła nie tylko wygrana, lecz także styl, w jakim zagrała młodzieżowa kadra.

Gospodarze MME 2019Gospodarze MME 2019 Screen UEFA.com