Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateusz Borek apeluje do Jerzego Brzęczka. Krytykuje jego zachowanie

- Adam Nawałka nigdy nie skrytykował publicznie żadnego z dziennikarzy. Dlatego zwracam się do Jerzego Brzęczka z prywatnym apelem: "Jurku drogi, do dziennikarzy nie strzelał nawet Al Capone. Nie wolno robić takich rzeczy - powiedział Mateusz Borek w programie "Prawda Futbolu" Romana Kołtonia.

Borek odniósł się w ten sposób do zachowania Brzęczka po meczu wyjazdowym reprezentacji Polski z Portugalią. Selekcjoner najpierw podsumował mecz reprezentacji Polski z Portugalią, a na koniec wysłał ironiczne pozdrowienia do Michała Pola z "Przeglądu Sportowego".

Jerzy Brzęczek zadrwił z dziennikarza

- Czy mogę kogoś pozdrowić? - zapytał reportera Polsatu Sport. I dodał: - Chciałbym pozdrowić Michała Pola, wybitnego eksperta, dziennikarza, który chce już zmieniać szyld bez udziału zawodników. To pozdrowienia od całej reprezentacji i wszystkich piłkarzy. Dziękujemy - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski.

To reakcja na wpis dziennikarza, który po wielkim sukcesie reprezentacji Polski U21 napisał, że czas zmienić szyld, wziąć Lewandowskiego i jechać dalej z kadrą Czesława Michniewicza. To zdenerwowało Brzęczka. Cytat jest parafrazą słów Wojciecha Kowalczyka z 1992 roku, gdy polska reprezentacja młodzieżowa przegrała w finale igrzysk olimpijskich 2:3 z Hiszpanią. Zmiana szyldu miała polegać na tym, że piłkarze z kadry do lat 23 wejdą do pierwszej reprezentacji i nadal będą odnosić sukcesy.

Jerzy Brzęczek krytykowany

Brzęczek za swoją reakcję był niezwykle krytykowany. W obronie Pola stanął m.in. Borek. - Wydaje mi się, że akurat Michał jest jednym z najmniej "agresywnych" dziennikarzy i zawsze wszystkim życzy dobrze. Poza tym mamy prawo do własnej opinii i zadawania pytań, a obecny selekcjoner powinien moim zdaniem przypatrzeć się Adamowi Nawałce - przyznał dziennikarz Polsatu Sport.

Więcej o:
Komentarze (62)
Mateusz Borek apeluje do Jerzego Brzęczka. Krytykuje jego zachowanie
Zaloguj się
 • j666

  Oceniono 23 razy 9

  Borek to wazeliniarz i chorągiewka, Arłamów 2018 i Soczi kłaniają się, niech wróci do pisania piłkarzom licencjatów.

 • scierplaminoga

  Oceniono 20 razy 8

  Z Mateusza Borka, taki dziennikarz, jak z Brzęczka trener. Co tydzień zmiana zdania i sugerowanie kolejnym trenerom niedorzecznych rozwiązań

 • 0ldbear

  Oceniono 7 razy 7

  zapowiada się pojedynek gigantów.... SuperDziennikarz vs MegaSelekcjoner.
  Świat wstrzymał oddech......

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 7

  Borek, to ten co pomagał Adamkowi z balkonikiem wejść na ring?

 • mortus444

  Oceniono 10 razy 6

  Brzęczek zluzuj poślady - rozepnij zwieracze

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 5

  "Po wielkim sukcesie"????????
  Ledwie wynękali remis z trzecią reprezentacja Portugalii, która w dodatku grała o nic.
  A prasa "Wielki sukces"?
  Gratuluje prasie.

 • vicenteolivio

  Oceniono 15 razy 5

  Panie Borek. A cóż to, skrytykować dziennikarza już nie można??? Święte krowy jesteście? Raczej większość dziennikarzy w Polsce to niedouczone ćmoki (Michała Pola ta uwaga nie dotyczy), więc krytyka wobec nich jest jak najbardziej na miejscu! Pan też, Panie Borek, do wybitnych nie należy! Trochę skulić ogonek proponuję, niezależnie od tego, jakim marnym trenerzyną jest Brzęczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX