Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nicklas Bendtner pójdzie do więzienia. Odwołanie piłkarza odrzucone

Nicklas Bendtner został skazany na 50 dni więzienia za napaść na taksówkarza. Duńczyk karę otrzymał na początku listopada, ale się od niej odwołał. Apelacja została jednak odrzucona.

Bendtner stanął przed sądem za napaść na taksówkarza, której dopuścił się we wrześniu. Na dowodowym materiale wideo widać, jak Duńczyk uderza kierowcę w twarz, a następnie go kopie. Zawodnik przyznał się do uderzenia taksówkarza, jednak podkreślił, iż robił to w obronie własnej oraz jego partnerki. Para opuściła pojazd bez zapłaty, co rozzłościło kierowcę, który miał rzuć w jej kierunku butelką.

Sąd Kopenhadze na początku listopada skazał Bendtnera na 50 dni więzienia. Wyrok nie był jednak prawomocny, co dawało piłkarzowi możliwość złożenia odwołania. Duńczyk z możliwości skorzystał, ale sąd wyższej instancji uznał, że napastnik do więzienia i tak trafi.

30-latek jest aktualnie zawodnikiem Rosenborga. Norweski klub już zapowiedział, że pomimo kary nie rozwiąże z piłkarzem kontraktu, który obowiązuje do końca przyszłego roku.

Bendtner w przeszłości przez dziewięć lat był zawodnikiem Arsenalu, z którego był wypożyczany do Birmingham City, Sunderlandu oraz Juventusu. W 2014 roku trafił do VfL Wolfsburg, a zanim został piłkarzem Rosenborga, grał jeszcze w Nottnigham Forest. W reprezentacji Danii rozegrał 81 meczów, w których strzelił 30 goli.

Więcej o:
Komentarze (8)
Nicklas Bendtner pójdzie do więzienia. Odwołanie piłkarza odrzucone
Zaloguj się
 • 2fat

  0

  Widac że nie chciało mu się biegać skoro brał taksówkę...

 • paseo

  0

  Typowe komentarze piłkarskiego menelostwa.KOGO bronicie ??Bandyty,ktory NIE placi i jeszcze bije ?? Mam nadzieje,ze go dokładnie w wiezieniu poucza

 • acer0

  Oceniono 10 razy -4

  i prawidłowo cy to zwykły obywatel czy piłkrz czy sedzia czy polityk mają być jednakowo traktowani i karani. Tylko w Polsce sędzia kradnie sędziego żona kradnie zostają przyłapani na gorącym uczynku a sąd mówi są nie winni to było w amoku. I taki sędzia będzie osądzał niby winnego za jednego cukierka i w amoku skarze go na dożywocie albi na 25 lat. To jest właśnie Sprawiedliwość sądów zwłaszcza najwyższego wraz z namiestniczka niemiecka panią gęsią na rozkaz unii niemieckiej bo muszą mieć swoich by upodlić naród polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX