Julen Lopetegui może szybko znaleźć nową pracę po zwolnieniu z Realu Madryt

Julen Lopetegui niebawem może zostać selekcjonerem reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zatrudnienie byłego trenera Realu Madryt rozważają władze amerykańskiej federacji.

Lopetegui pozostaje bez pracy po tym, jak w październiku został zwolniony z Realu Madryt. 52-latek prowadził hiszpańską drużynę przez zaledwie cztery miesiące, a pracę stracił przez bardzo słabe wyniki. Królewscy pod jego wodzą rozegrali 14 spotkań we wszystkich rozgrywkach, przegrywając aż sześć z nich. Decyzję o rozwiązaniu kontraktu z byłym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii władze madryckiego zespołu podjęły po fatalnym występie przeciwko Barcelonie, w którym piłkarze Realu przegrali aż 1:5. Na nowego szkoleniowca po kilkunastu dniach wybrano Santiago Solariego.

Julen Lopetegui selekcjonerem reprezentacji USA?

"Sports Ilustraded" informuje jednak, że bezrobocie Hiszpana niebawem może się zakończyć. Jego kandydaturę rozważa bowiem amerykański związek piłki nożnej, który od ponad roku szuka selekcjonera. W październiku 2017 stanowisko zwolnione przez Bruce'a Arenę tymczasowo objął Dave Sarachan. 64-latek drużynę miał objąć tymczasowo, a poprowadził ją już w 11 spotkaniach. Mimo wszystko jego szefowie wciąż szukali dla niego zastępcy.

Lopetegui lub Berhalter

Jak twierdzą dziennikarze "SI", jeszcze kilka dni temu wydawało się, że nowym selekcjonerem amerykańskiej reprezentacji zostanie Gregg Berhalter, aktualnie prowadzący zespół Columbus Crew. 45-latek prowadzi drużynę z Ohio od 2013 roku. Przeciwko niemu przemawia jednak brak doświadczenia w prowadzeniu drużyny narodowej. W tej dziedzinie zdecydowanie lepiej prezentuje się Lopetegui, który był selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii przez dwa lata, i nie przegrał z nią żadnego spotkania (14 zwycięstw, sześć remisów). Z hiszpańskiej kadry Lopetegui został jednak zwolniony tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji. Za to, że porozumiał się z Realem Madryt bez konsultacji z władzami federacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA