Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"AS" wskazał trzech finalistów plebiscytu Złotej Piłki. Bez Cristiano Ronaldo

Luka Modrić, Raphael Varane i Kylian Mbappe, to trójka zawodników, która ma walczyć o Złotą Piłkę w finale plebiscytu "France Football" - informuje "AS". To oznacza, że poza podium znajdzie się Cristiano Ronaldo.

Hiszpański dziennik swoją informację uzasadnia tym, w jaki sposób zrealizowany został materiał wideo promujący galę, na której zostanie wręczona nagroda. AS zauważa, że najpierw na filmiku widzimy Cristiano Ronaldo, który wygrał Złotą Piłkę rok temu, a tuż po nim możemy zobaczyć Varane'a i Mbappe świętujących zdobycie mistrzostwa świata, i Modricia całującego puchar Ligi Mistrzów. Taka kolejność ma sugerować, że to właśnie ta trójka w tym roku powalczy o nagrodę, która obecnie należy do Cristiano Ronaldo.

Kylian Mbappe, Raphael Varane i Luka Modrić finalistami?

Dopiero po dwójce Francuzów i Chorwacie, możemy zobaczyć innych zawodników kandydujących do zdobycia nagrody. Są oni jednak pokazywani zdecydowani krócej. Dodatkowo, na koniec wideo Mbappe, Varane i Modrić pojawiają się po raz kolejny, znów w tej samej kolejności. Te dane pokrywają się z wynikami po podliczeniu połowy głosów, gdzie Cristiano Ronaldo również był poza podium.

Gala wręczenia nagród dla najlepszych zawodników na świecie odbędzie się 3 grudnia. Wśród 30 nominowanych kandydatów zabraknie jednak Polaków. W gronie najlepszych nie znalazł się nawet Robert Lewandowski.