Liga Narodów. Dramat reprezentacji Niemiec. Spadek!

Reprezentacja Niemiec spadła z pierwszej dywizji Ligi Narodów! Stało się tak po meczu Holandii z Francją (2:0).

Holandia od początku spotkania ruszyła na Francję i stwarzała sobie groźne okazje. Ich zwieńczeniem był gol z 44. minuty spotkania. Hugo Lloris odbił nogami uderzenie Ryana Babela, ale piłkę do pustej bramki dobił Georginio Wijnaldum. Tuż po przerwie Babel mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z obrońców. Kilka chwil później blisko gola był Memphis Depay. Później Hugo Lloris bronił kolejne uderzenia piłkarzy gospodarzy.

Po zmianach w 65. minucie - na boisko weszli Ousmane Dembele i Moussa Sissoko - Francuzi groźniej zaatakowali, ale nie byli w stanie pokonać Jaspera Cillessena, a Holendrzy groźnie kontratakowali i nadal stwarzali groźne okazje. W 94. minucie Lloris fenomenalnie obronił strzał Frenkie De Jonga. Chwilę potem gola na 2:0 z rzutu karnego strzelił Memphis Depay, przez co Holendrzy wygrali i zachowali szanse na wygranie grupy, a Niemcy na pewno zajmą ostatnie miejsce.

Liga Narodów. Niemcy spadli. Francja nie awansuje?

W ten sposób Niemcy spadli do niższej dywizji. Przed ostatnim meczem z Holandią mają zaledwie jeden punkt (bilans bramkowy 1:5). Prowadzi Francja, która ma siedem punktów (bramki 4:4), ale druga Holandia ma zaledwie punkt straty (sześć punktów, 6:2). Jeśli Holandia przynajmniej zremisuje w ostatnim spotkaniu z Niemcami, to niespodziewanie wyprzedzi Francuzów i awansuje do turnieju finałowego Ligi Narodów. Stanie się tak, gdyż przy równej liczbie punktów decydujący jest bilans bezpośrednich spotkań - a Holandia wygrała u siebie 1:0, a w Paryżu przegrała 1:2.

Jeszcze żadna z drużyn z najwyższej dywizji Ligi Narodów nie ma zagwarantowanego awansu. Trzy ekipy za to już spadły do drugiej dywizji - to Niemcy, Polska oraz Islandia. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Portugalii lub Włoszech. To zależy od tego, która drużyna wygra grupę trzecią. Portugalia po dwóch meczach ma sześć punktów, a Włosi po trzech spotkaniach mają cztery punkty.

Pewny awans do pierwszej dywizji mają za to reprezentacje Ukrainy, Bośni i Hercegowiny oraz Danii. Duńczycy zapewnili sobie zwycięstwo w swojej grupie po pokonaniu Walii (1:0).