Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joachim Loew: Żałuję, że nie mam napastnika jak Robert Lewandowski

- Żałuję, że nie mamy takiego napastnika jak Robert Lewandowski - powiedział selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Reprezentacja Niemiec jest o krok od spadku z najwyższej dywizji Ligi Narodów. W pierwszych trzech meczach zdobyła zaledwie jeden punkt (bilans bramkowy 1:5). Prowadząca Francja ma siedem punktów, a druga Holandia trzy punkty, ale rozegrała o jedno spotkanie mniej od swoich rywali.

Potrzeba takiego napastnika jak Lewandowski, Cavani czy Suarez

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak napastnika klasy światowej, na co Niemcy narzekają od lat. - Żałuję, że nie mamy topowego napastnika, który współgra również z drugą linią, jak Edinson Cavani, Luis Suarez czy Robert Lewandowski. Ci napastnicy nie czekają tylko na piłkę. Z tego względu musimy szukać innych rozwiązań - powiedział Joachim Loew.

Wcześniej Miroslav Klose stwierdził, że Niemcy mają piłkarzy mogących grać w ataku, ale "brakuje im typowej dziewiątki, jaką jest Robert Lewandowski". Ostatnio w zestawieniu najlepszych piłkarzy 2018 roku przygotowanego przez Goal.com Lewandowski zajął 33. miejsce.

Niemcy szukają napastnika tak naprawdę od odejścia Miroslava Klose, zauważa "Kicker". Loew próbował na tej pozycji między innymi Mario Gomeza, Sandro Wagnera Marco Reusa czy Timo Wernera. W październiku z Francją (1:2) nieźle zaprezentowało się ofensywne trio Timo Werner - Serge Gnabry - Leroy Sane i to ci piłkarze prawdopodobnie zagrają w decydującym o wszystkim meczu z Holandią (19 listopada).