Dawid Janczyk już strzela dla Odry Wodzisław. "Być może Odra i Dawid wstaną z kolan"

Pierwszy mecz i pierwszy gol. Dawid Janczyk wrócił do gry i strzelił gola w sparingowym meczu Odry Wodzisław z Unią Racibórz. Drużyna pięciokrotnego reprezentanta Polski wygrała 3:2.

Dawid Janczyk walczy z chorobą alkoholową. Były piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski chce wyjść na prostą, dlatego wyjechał z Warszawy, zmienił otoczenie i podpisał kontrakt z Odrą Wodzisław.

Przewidywany skład na mecz Polska - Czechy

Odra Wodzisław przez czternaście lat występowała w ekstraklasie. W sezonie 2009/10 spadła z ligi i teraz występuje w lidze okręgowej. W zespole prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka od kilku tygodni trenuje Dawid Janczyk, który po życiowych zawirowaniach i problemach z alkoholem chce wrócić do gry. - Odra Wodzisław i Dawid Janczyk startują od zera i odbijają się od dna. Być może Odra i Dawid wstaną z kolan - przyznał Ryszard Wieczorek w wywiadzie dla Sport.pl.

Pierwsze efekty już widać. Janczyk strzelił w środę pierwszego gola w nowym klubie, a Odra pokonała Unię Racibórz 3:2.

Skrót meczu i wideo z golem Janczyka:

 

Dawid Janczyk był objawieniem młodzieżowych mistrzostw świata w Kanadzie w 2007 roku. Po turnieju trafił z Legii Warszawa do CSKA Moskwa za 4,2 mln euro. Wtedy wpadł w alkoholizm, z którym walczy do dziś.

Janczyk rozegrał pięć meczów w reprezentacji Polski. Gola nie strzelił.

Wojciech Szczęsny napisał wiadomość do Cristiano Ronaldo. Polak chce się odwdzięczyć [WIDEO]

Więcej o: