Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sędzia brutalnie pobity po meczu amatorskiej ligi w Irlandii. "Pić może tylko przez słomkę"

Sędzia Daniel Sweeney został pobity przez trzech piłkarzy i pseudokibica po meczu amatorskiej ligi w Irlandii. Arbiter trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Sweeney został pobity po niedzielnym spotkaniu drużyny Mullingar Town, która wygrała swój mecz 3:1. Mimo zwycięstwa, piłkarze amatorskiego zespołu nie byli zadowoleni z pracy arbitra, na którego czekali na parkingu pod stadionem.

Zgodnie z informacjami brytyjskich mediów, sędzia najpierw był obrażany, później doszło do przepychanek, a na końcu do rękoczynów. Sweeney w poważnym stanie trafił do szpitala.

Jak wykazały badania, arbiter doznał urazu nosa, pęknięcia oczodołu, a także podwójnego złamania szczęki. W sieci pojawiło się zdjęcie pobitego Sweeneya.

Według Paula Malone'a, sekretarza lokalnego związku sędziów, zdjęcie nie pokazuje wszystkiego. - Lekarze zakazali Danielowi mówić i jeść, pić może tylko przez słomkę. To hańba dla piłki nożnej - przyznał Malone w rozmowie z "Irish Times".

Dożywotnie dyskwalifikacje dla zawodników

Prezes ligi, w której sędziował Sweeney, przyznał, że trójka zawodników, która pobiła sędziego, zostanie dożywotnio zdyskwalifikowana. - Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Zapewniam, że liga podchodzi do sprawy bardzo poważnie. Daniel to świetny sędzia - powiedział Sean Montgomery. Dyskwalifikacja będzie dla piłkarzy dodatkową karą. Sprawa trafiła bowiem na policję.