Bartosz Kapustka przypomniał o sobie!

Bartosz Kapustka zdobył gola dla OH Leuven w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu z Roeselare w drugiej lidze belgijskiej. To druga bramka Polaka w sezonie. Jego drużyna znajduje się pod koniec tabeli.

Kapustka strzelił gola na 3:0, a Leuven już do przerwy prowadziło 4:0. Dzięki zwycięstwu drużyna byłego reprezentanta Polski awansowała z przedostatniego miejsca w tabeli na trzecie od końca. W 14 kolejkach Leuven zgromadziło 13 punktów. Liderujące Mechelen ma ich 30.

Kapustka gra w belgijskim drugoligowcu na wypożyczeniu. Cały czas jest piłkarzem Leicester City, ale klub z Premier League nie widząc dla Polaka szans na grę w Anglii - Polak nie zadebiutował nawet w tamtejszej lidze, występował jedynie w pucharach -nalegał, by przeniósł się on do Leuven, które należy do tych samych osób, co Leicester.

- Bardzo się cieszę, że tu jestem. Wydaje mi się, że to jest właściwy krok w tym momencie mojej kariery. Wiele słyszałem o klubie i o trenerze. Postaram się być ważną postacią w zespole - powiedział Bartosz Kapustka po transferze do OH Leuven.

Do Belgii 22-letni Kapustka przeniósł się z Freiburga, do którego Leicester wypożyczyło go na poprzedni sezon. Anglicy wykupili Kapustkę z Cracovii w 2016 roku. Podobno zapłacili 2,5 mln euro, a jeszcze więcej mogli dopłacić w bonusach, gdyby Kapustka grał w ekipie "Lisów" dużo i osiągał sukcesy. Tak się jednak nie stało.

Kapustka rozegrał jak do tej pory 14 meczów w reprezentacji Polski, w których strzelił trzy gole. Po raz ostatni zagrał w kadrze 14 listopada 2016 roku w meczu towarzyskim ze Słowenią (1:1). Ostatniego gola strzelił w eliminacjach mistrzostw świata 2018 z Kazachstanem (2:2).

Lech Poznań nie chce przystać na jeden z warunków Adama Nawałki. Inny kandydat w grze

Więcej o: