Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

II liga. Gryf Wejherowo uczci stulecie niepodległości Polski

W osiemnastej kolejce II ligi Gryf Wejherowo zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Piłkarze Gryfa wyjdą na boisko w okolicznościowych koszulkach. W ten sposób klub upamiętni stulecie polskiej niepodległości. To nie jedyny element nawiązujący do historii - mecz rozpocznie się o godzinie 19:18, nawiązującej do 1918 r., w którym Polska odzyskała niepodległość.

Gryf Wejherowo jest drugoligowym średniakiem zajmującym 13. miejsce w tabeli. Do tej pory żółto-niebiescy wygrali zaledwie pięć z siedemnastu rozegranych spotkań.

Zbigniew Boniek skomentował kuriozalne losowanie par 1/8 finału

Choć forma zawodników z Pomorza nie zachwyca, na uwagę zasługuje sposób, w jaki planują uczcić polską niepodległość. W niedzielę, w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna, piłkarze Gryfa zagrają w wyjątkowych koszulkach.

"Raków jest poza tą ligą". Co sądzą komentatorzy po 17 kolejkach Fortuna 1 Ligi?

Front trykotu ozdobi orzeł Bielik, wbijający szpony we flagę Rzeczypospolitej Polskiej, na której widnieje napis 1918-2018. Z kolei na plecach, pod numerami, znajdzie się grafika przedstawiająca pomnik Jakuba Wejhera - założyciela miasta Wejherowa.

Runda jesienna Fortuna 1 Ligi w raporcie InStat

Na wyjątkową datę w historii Polski zwrócili uwagę także kibice i piłkarze Legii Warszawa. W sobotę (3 listopada), przed meczem z Górnikiem Zabrze, zachęcili do refleksji nad hymnem narodowym promując akcję "Kiedy my żyjemy". Zwrócono uwagę na fakt, że część Polaków popełnia błąd śpiewając pierwszą zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego - wielu używa słowa "póki", zamiast "kiedy" w pierwszej zwrotce hymnu. W kolejnych dniach do akcji dołączyli m.in. Artur Boruc, Kamil Stoch, Jakub Kubacki czy Joanna Jędrzejczyk. Sportowcy wrzucają na swoje kanały społecznościowe zdjęcia w koszulce "#KIEDYMYŻYJEMY"