Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Football Leaks: Kolejne problemy Gianniego Infantino

Szwajcarski sąd wyznaczył we wtorek prokuratora, który ma zbadać związek łączący szefa FIFA - Gianniego Infantino - z pierwszym prokuratorem kantonu Valais. O ich kontaktach napisało Football Leaks.

Wg informacji opublikowanych w Football Leaks Gianni Infantino miał zaprosić prokuratora kantonu Valais - Rinaldo Arnolda - na mistrzostwa świata w Rosji, a wcześniej na kongres FIFA w Meksyku w 2016 oraz finał Ligi Mistrzów w tym samym roku.

Football Leaks uzyskało dostęp do maili, w których Arnold dziękuje Infantino za bilety dla rodziny na mundial oraz proponuje mu, że się dowie w szwajcarskiej prokuraturze generalnej, czy jego nazwisko figuruje w tzw. Panama Papers. To zbiór poufnych dokumentów z rajów podatkowych, udostępnionym mediom po wycieku z jednej z kancelarii podatkowych w Panamie.

We wtorek szwajcarski sąd wyznaczył prokuratora, który ma zbadać tę sprawę i ocenić, czy "podlegałaby ona kodeksowi karnemu czy też nie." Jednocześnie poinformowano, że w trakcie śledztwa Arnold zachowa swoją posadę.

Decyzja szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości nie ma żadnego związku z ostatnimi doniesieniami, z których wynikało, że Infantino - jeszcze jako sekretarz generalny UEFA - miał pomagać Manchesterowi City oraz PSG w obchodzeniu zasad finansowego fair play.

Gianni Infantino odpowiedział na zarzuty dziennikarzy Der Spiegel. FIFA wydała specjalne oświadczenie

Gianni Infantino nie wzbudza już sympatii. Coraz bardziej przypomina Seppa Blattera

Football Leaks: FC Barcelona zarobiła 12 milionów euro za trzy mecze towarzyskie

Więcej o: