Milionowe długi Ronaldinho, a na jego koncie... sześć euro

W sporych tarapatach znalazł się Ronaldinho. Była gwiazda m.in. Barcelony ma długi w wysokości dwóch milionów euro, a na jego koncie znajduje się raptem... sześć euro.

Milionowy dług Ronaldinho to efekt wyroku brazylijskiego sądu, który skazał byłego gwiazdora i jego brata za nielegalną budowę platformy rybackiej w strefie ochronnej nad brzegiem rzeki Guaiba. Władze Brazylii nie są jednak w stanie ściągnąć takiej kwoty, gdyż na zajętym koncie znajduje się raptem sześć euro. Z tego powodu paszporty obu mężczyzn zostały zatrzymane.

Stan konta nie odpowiada jednak rzeczywistości. W ostatnich tygodniach Ronaldinho podróżował po Chinach i Japonii w celach marketingowych, a także pojawiał się w Europie i Afryce, gdzie promował nową linię butów R10. 17 listopada Brazylijczyk ma pojawić się na charytatywnym "meczu mistrzów", który odbędzie się we Frankfurcie.

38-latek zakończył karierę na początku tego roku, choć ostatni mecz rozegrał trzy lata temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku.

Siatkówka. Dyrektor Stoczni Szczecin potwierdził informacje o zaległościach w wypłatach

Boks. Mario Melo nie żyje

Tenis. Hubert Hurkacz gra finał sezonu. Dawid Olejniczak: Nawet Tsitsipas jest do pokonania

Więcej o: