Amp futbol. Piękny gest polskich piłkarzy. Sprezentowali sprzęt Nigeryjczykom

Kapitalne zachowanie polskich amp futbolistów. Po zakończeniu mistrzostw świata w Meksyku Nigeryjczycy poprosili o dwie kule. Polscy piłkarze zrobili im niespodziankę.

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w amp futbolu reprezentacja Polski zajęła 7. miejsce. W ostatnim meczu biało-czerwoni pokonali 1:0 Hiszpanię.

Po turnieju nigeryjscy piłkarze, z powodu braku sprzętu, poprosili naszych zawodników o dwie kule. Polacy postanowili przekazać im znacznie więcej sprzętu.

- Sprzęt przekazaliśmy w ręce Yomiego, który na co dzień występuje w naszej Amp Futbol Ekstraklasie - czytamy na facebookowym profilu Amp Futbol Polska.

Mundial w Meksyku wygrała reprezentacja Angoli, która pokonała w finale Turcję w rzutach karnych (5:4). Nigeryjczycy zakończyli mistrzostwa w fazie grupowej.