Polonia Warszawa wprowadziła do sprzedaży specjalne koszulki. Kosztują prawie 2000 zł

W ramach akcji 100 na 100 Polonia Warszawa wprowadziła do sprzedaży 100 specjalnych koszulek, upamiętniających 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kontrowersje budzi cena repliki, która wynosi 1918 zł.

"Limitowana, ekskluzywna wersja stylizowanej repliki vintage koszulki Polonii Warszawa, z okresu Odzyskania Niepodległości w 1918 roku" - czytamy na początku opisu koszulki.

Dalej klub informuje, że koszulka z numerem 12 zostanie rozlosowana wśród posiadaczy karnetów na sezon 2018/2018, a numer 100 i numery od 1 do 11 będą licytowane.

Lech Poznań znowu przegrywa. Mateusz Juroszek atakuje piłkarza. "Żenujące"

Sama akcja, czy pomysł licytacji nie wzbudził kontrowersji. Zrobiła to natomiast cena trykotów, która będzie wynosić aż 1918 zł.

Koszulka Polonii Warszawa upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez PolskęKoszulka Polonii Warszawa upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę kspolonia.pl

Cena ma znaczenie symboliczne, Polska niepodległość odzyskała bowiem właśnie w 1918 roku. Mimo wszystko ta symbolika tak wysokiej ceny nie usprawiedliwia. W mediach pojawiło się mnóstwo komentarzy na temat innych możliwych rozwiązań. 

Michał Kucharczyk: Od stresu mam już siwą brodę. Rzuty karne muszę jeszcze potrenować

Klub informuje, że cena będzie niższa dla posiadaczy karnetów na obecny sezon. I tak wyniesie ona jednak aż 918 zł. Dla porównania koszulka, upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, wprowadzona do sprzedaży przez Legię Warszawa kosztuje 349 zł.

Więcej o: