Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nicklas Bendtner skazany na 50 dni więzienia

Były piłkarz Arsenalu Nicklas Bendtner został skazany na 50 dni więzienia za napaść na taksówkarza. Wyrok, który zapadł w Kopenhadze nie jest prawomocny, a Duńczyk już się od niego odwołał.

Nicklas Bendtner stanął przed sądem za napaść na taksówkarza, której dopuścił się we wrześniu. Na dowodowym materiale wideo widać, jak Duńczyk uderza kierowcę w twarz, a następnie go kopie. Zawodnik przyznał się do uderzenia taksówkarza, jednak podkreślił, iż robił to w obronie własnej oraz jego partnerki. Para opuściła pojazd bez zapłaty, co rozzłościło kierowcę, który miał rzuć w jej kierunku butelką.

W piątek sąd w Kopenhadze skazał Bendtnera na 50 dni więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, a zawodnik już się od niego odwołał. Duńczyk będzie przebywał na wolności do momentu, w którym sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd wyższej instancji.

- Cała sprawa nie jest dobra ani dla zawodnika, ani dla klubu. Nie rozwiążemy jednak z nim umowy - przyznał dyrektor wykonawczy norweskiego Rosenborga, czyli obecnego klubu Bendtnera.

30-letni dziś napastnik przez dziewięć lat był zawodnikiem londyńskiego Arsenalu, z którego był wypożyczany do Birmingham City, Sunderlandu oraz Juventusu. W 2014 roku Bendtner trafił do VfL Wolfsburg, a zanim został piłkarzem Rosenborga, grał jeszcze w Nottnigham Forest. W reprezentacji Danii zawodnik rozegrał 81 meczów, w których strzelił 30 goli.

Premier League. Kolejna kontuzja Kevina De Bruyne. Belg nie zagra przez miesiąc

Ligue 1. Marco Verratti zatrzymany przez policję

Boks. Krzysztof Głowacki stoczy walkę o mistrzostwo świata!

Więcej o: