Wicemistrzów świata nie ma w FIFA 19. Chorwaci tłumaczą dlaczego

Reprezentacji Chorwacji nie ma w FIFA 19, tak jak i w poprzednich edycjach znanej gry piłkarskiej (poza dodatkiem na MŚ 2018 w Rosji). Dlaczego?

Chorwacja była rewelacją mistrzostw świata 2018 w Rosji. Awansowała do finału, w którym przegrała 2:4 z Francją.

W jej barwach grają tacy znakomici piłkarze jak Ivan Rakitić (Barcelona), Luka Modrić (Real Madryt) czy Mario Mandżukić (Juventus). Jednak w FIFA 19 ta reprezentacja nie jest dostępna.

"Arkadiusz Milik jest słabym punktem Napoli". Coraz więcej wątpliwości co do Polaka

- Chorwacka federacja piłkarska i EA Sports [producent gry - dop. red.] nie doszły do porozumienia, które zadowoliłoby obie strony - powiedział rzecznik chorwackiego ZPN-u Tomislav Pacak.

- Cenimy srebrnych medalistów MŚ i najlepszego piłkarza 2018 roku [Luka Modrić dostał nagrodę FIFA - dop. red.] bardziej niż EA. Nadal będziemy chronić wartość i wizerunek tej drużyny.

Cristiano Ronaldo udzielił pierwszego wywiadu po oskarżeniach o gwałt

- Rozumiemy, że gracze są niezadowoleni. Mamy nadzieję, że rozwiążemy tę sprawę w przyszłość. Chorwacki związek jest otwarty na to i mamy nadzieję, że EA posłucha swoich klientów.

Chorwackie media w 2012 roku pisały, że EA zaoferowało 100 tys. euro za licencję na reprezentację Chorwacji. Davor Suker, prezes tamtejszego związku, nie zgodził się na tę propozycję, a negocjacje nie przyniosły efektu.

Co ciekawe, w FIFA 19 jest reprezentacja Brazylii - z prawdziwymi koszulkami oraz herbem - ale jej kadra jest wypełniona piłkarzami stworzonymi przez grę poza Neymarem.

Adam Nawałka może pracować w Chinach

Więcej o: