Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka może pracować w Chinach

Były selekcjoner reprezentacji Polski prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami klubów Chinese Super League - informuje dziennik "Sport".

Nawałka nie przedłużył kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji. Bez pracy pozostaje od 31 lipca 2018. Były selekcjoner reprezentacji Polski nie spieszy się z powrotem do trenerki. Dba o zdrowie, odpoczywa, a kolejne kluby sondują możliwość współpracy z 61-letni szkoleniowcem.

Najpierw była Legia Warszawa, następnie reprezentacja Armenii, a ostatnio Zagłębie Lubin. Dziennik "Sport" poinformował w piątek, że były selekcjoner prowadzi teraz zaawansowane rozmowy z przedstawicielami klubów Chinese Super League.

- Chęć zatrudnienia Nawałki zgłosił więcej niż jeden klub z chińskiej ekstraklasy, a kluczowe decyzje mają zapaść po 11 listopada, kiedy w azjatyckiej lidze rozegrana zostanie 30. kolejka kończącego się sezonu 2018 - podaje "Sport".

Adam Nawałka może pracować w ChinachAdam Nawałka może pracować w Chinach Dziennik 'Sport'

Adam Nawałka prowadził reprezentację Polski w 51 meczach. 27 wygrał, 13 zremisował, a 11 przegrał. Jako pierwszy selekcjoner w historii reprezentacji Polski awansował na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata.

Więcej o:
Komentarze (29)
Adam Nawałka może pracować w Chinach
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 3 razy 3

  Im dalej tym lepiej

 • pilot.tv

  Oceniono 3 razy 3

  Chinczycy lubia zatrudniac osoby o białej skórze. Rasa Kaukaska ma tam wziecie. Niezle placa, mieszkanie w pakiecie, tanie zycie, ubezpieczenie medyczne. Zyc nie umierac. Jak Nawałce nie wyjdzie jako trener to zawsze moze zagrac jakas role w serialu chinskim. Prace znajdzie tam zawsze.

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy 3

  Zła wiadomość jest taka, że w Chinach prezesi też są nerwowi i z niewypałami się nie patyczkują...

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Nawałka miał być w Zagłębiu Lubin.
  Jak sie o tym dowiedział Real - natychmiast zaczął negocjowac p. NAwałkę do siebie.
  Ale Chińczycy połozyli na stole wiecej. Przede wszystkim zgodzili się na równoczesny zakup pana Grosickiego, na którego - a to był chyba warunek p. NAwałki na przejście z Lubina do MAdrytu - nie było Królewskich stać.
  I wezmą jeszcze w pakiecie pana Kubicę.
  W ten więc sposób wszyscy, o których pracę tak sie niepokoimy od wielu tygodni znajdą wreszcie posadki.
  A mówiłam, zeby taki pakiet sprzedawac od razu, a nie tam się rozdrabniac na MAdryty, Stambuły i Ferrari? Mówiłam. Chińczyków on przekonał od razu.
  祝你好運! ( to po chińsku mnie j więcej: Powodzenia!)

 • kraq

  Oceniono 2 razy 2

  nawałka w skali światowej czy europejskiej piłki, to pan nikt. i teraz pomysleć, ze zastąpił go gość, który jest jeszcze 3 półki niżej..... słabo to wygląda a będzie jeszcze gorzej

 • moharp

  Oceniono 1 raz 1

  Kasa misiu kasa.

 • karol113

  Oceniono 1 raz 1

  2 liga Burkina Faso co najwyżej ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX