Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Vincenzo Iaquinta, mistrz świata z 2006 roku skazany na dwa lata więzienia

Vincenzo Iaquinta, mistrz świata z 2006 roku z reprezentacją Włoch, został skazany na dwa lata więzienia za nielegalne posiadanie broni i pomoc Ndranghecie - mafii kalabryjskiej.

Były napastnik reprezentacji Włoch nie przyznał się do winy, ale sąd skazał go na dwa lata więzienia (prokurator żądał sześciu lat). Adwokat Vincenzo Iaquinty zapowiedział apelację.

- Oni zrujnowali moje życie za to, że pochodzę z Kalabrii. Nic nie zrobiliśmy i nie mamy nic wspólnego z Ndraghetą - powiedział mistrz świata z 2006 roku.

Ojciec byłego piłkarza został skazany na 19 lat więzienia. Wśród zarzutów było nielegalne posiadanie broni, przenikanie w struktury mafii kalabryjskiej i wpłynięcia na wynik wyborów samorządowych.

Proces przeciwko członkom Ndranghety trwa od maja. Przed sądem stanęło już 150 osób. Wśród nich byli członkowie mafii, ale też osoby, które im pomagały.

Vincenzo Iaquinta rozegrał 40 meczów w reprezentacji Włoch. Strzelił sześć goli. W mistrzostwach świata wystąpił osiem razy, zdobył dwie bramki. Podczas turnieju w Niemczech w 2006 roku został mistrzem świata.

Więcej o: