AMP Futbol. Polska - Japonia. Pierwsza porażka biało-czerwonych. Trudniejsza droga do finału

Reprezentacja Polski w AMP futbolu przegrała pierwsze spotkanie na mundialu w Meksyku. Polacy ulegli Japonii 0:2 i nie będą rozstawieni w losowaniu par 1/8 finału.

Polacy zaczęli mundial w Meksyku od wygranych z Kostaryką i Kolumbią (obie po 1:0). Wygrana lub remis z Japonią mogły zagwarantować pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w losowaniu par kolejnej rundy. Polacy zagrali jednak najsłabszy mecz na turnieju.

Pierwszego gola stracili w 18. minucie po rzucie rożnym i strzale głową. W 29. minucie było już 0:2. Drugą bramkę Japonia też zdobyła po stałym fragmencie gry, i również po uderzeniu głową. W 40 minucie Polacy mieli szczęście, że piłka po strzale z dystansu odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki.

Biało-czerwoni ambitnie walczyli do końca meczu, ale byli nieskuteczni. Brakowało dokładności w rozgrywaniu akcji w środku pola, a strzały mijały światło bramki. Nie udało im się strzelić kontaktowej bramki.

Polacy przegrywając z Japonią znacząco utrudnili sobie drogę do finału w Meksyku. Stracili szansę na pierwsze miejsce i rozstawienie w losowaniu par 1/8 finału. To, czy zajmą drugą czy trzecią lokatę, zależy od wyniku meczu Kostaryki z Kolumbią. Jeśli Kolumbijczycy zwyciężą, biało-czerwoni niemal na pewno spadną a trzecie miejsce. To oznacza grę w kolejnej rundzie ze zwycięzcą jednej z grup.

Losowanie par 1/8 finału mundialu w środę o godz. 5.

Polacy walczą o złoto

Na poprzednim mundialu Polacy zajęli czwarte miejsce, rok temu na mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce. Teraz, jak mówi jeden z najlepszych piłkarzy naszej kadry, Bartosz Łastowski, jadą po złoto. Tego, że Polacy pojechali po triumf pewien jest również ambasador ampfutbolistów, Robert Lewandowski. - Jesteście gotowi na wielki sukces, słońce w Meksyku świeci dla was - twierdzi.