AMP Futbol. Polska - Kostaryka. Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych!

Kostaryka Amp
0
0
0
Dwa mecze, dwa zwycięstwa - tak wygląda bilans reprezentacji Polski w AMP futbolu na mundialu w Meksyku.

Polacy objęli prowadzenie już w 5. minucie, a gola strzelił Krystian Kapłon. 17-latek zapewnił nam także wygraną w niedzielnym meczu z Kolumbią (1:0).

W starciu z Kostaryką Polacy przeważali od pierwszej do ostatniej minuty. I choć biało-czerwoni stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, to pod bramką rywali brakowało im skuteczności, a czasem po prostu szczęścia.

Nasi rywale mieli problem z przedostaniem się pod bramkę Polaków. Tym bardziej, że od 44. minuty (połowa trwa 25 minut) Victor Mendoza został ukarany drugą żółtą kartką, zatem kończyliśmy mecz w przewadze liczebnej. Największe zagrożenie pod naszą bramką przyniósł Kostarykanom rzut wolny w ostatniej minucie meczu z bardzo bliskiej odległości. Jednak Polacy w defensywie spisali się bardzo dobrze i oddalili zagrożenie.

Jak wygląda sytuacja grupowa?

Polacy mają sześć punktów i są liderami grupy. Kolumbijczycy i Japończycy mają po trzy "oczka", a Kostaryka oba mecze przegrała i wciąż jest bez punktu. Kolejny mecz rozegramy z Japonią (wtorek, 23:00). W spotkaniu tym nie wystąpi jednak Łastowski, który będzie pauzował za kartki.

Polacy walczą o złoto

Na poprzednim mundialu Polacy zajęli czwarte miejsce, rok temu na mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce. Teraz, jak mówi jeden z najlepszych piłkarzy naszej kadry, Bartosz Łastowski, jadą po złoto. Tego, że Polacy pojechali po triumf pewien jest również ambasador ampfutbolistów, Robert Lewandowski. - Jesteście gotowi na wielki sukces, słońce w Meksyku świeci dla was - twierdzi. Czytaj więcej.

Amp Futbol. Marek Dragosz dla Sport.pl: Na mundialu zagramy tak, że nikt się za nas nie będzie wstydził!