Amp Futbol. Mistrzostwa świata 2018. Polska wygrała z Kolumbią!

Reprezentacja Polski w amp futbolu wygrała z Kolumbią 1:0 w pierwszym meczu mistrzostw świata 2018!

Polacy byli faworytami tego starcia. Przeważali od samego początku, ale ani razu nie udało im się pokonać kolumbijskiego bramkarza.

W 32. minucie Kolumbia była o krok od gola po fatalnym błędzie polskiej obrony, ale nie wykorzystała nadarzającej się okazji. Po kilkudziesięciu sekundach Polacy w końcu strzelili gola za sprawą 17-letniego Krystiana Kapłona! W 38. minucie znakomitą okazję zmarnował Kamil Grygiel.

Kolejne mecze Polska rozegra z Kostaryką (poniedziałek, 23:00) oraz Japonią (wtorek, 23:00).

Polacy walczą o złoto

Na poprzednim mundialu Polacy zajęli czwarte miejsce, rok temu na mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce. Teraz, jak mówi jeden z najlepszych piłkarzy naszej kadry, Bartosz Łastowski, jadą po złoto. Tego, że Polacy pojechali po triumf pewien jest również ambasador ampfutbolistów, Robert Lewandowski. - Jesteście gotowi na wielki sukces, słońce w Meksyku świeci dla was - twierdzi. Czytaj więcej.

Amp Futbol. Marek Dragosz dla Sport.pl: Na mundialu zagramy tak, że nikt się za nas nie będzie wstydził!