Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek o Arkadiuszu Recy: To przykład tego, jak można chłopakowi zniszczyć karierę

Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu" ocenił transfer Arkadiusza Recy do Atalanty Bergamo.

Zbigniew Boniek był gościem "Prawdy Futbolu" prowadzonej przez Romana Kołtonia. Prezes PZPN w programie wypowiedział się m.in. na temat Arkadiusza Recy, który  latem za cztery miliony euro przeszedł z Wisły Płock do Atalanty Bergamo.

- Płakałem, gdy on szedł do Włoch. To jest chłopak, który, gdyby spędził jeszcze dwa lata w polskiej lidze, byłby znakomity - powiedział Boniek o Recy. - To jest świetny przykład, jak można chłopakowi zniszczyć karierę. Polepszyć stan konta w banku, ale zniszczyć karierę - dodał.

- Włosi zobaczyli w nim ten potencjał z daleka. Cztery miliony euro? Co to dla nich... Zaczęli go jednak rozbierać na czynniki pierwsze i okazało się, że to jeszcze nie jest ta sprawność, nie ta technika, taktyka - przyznał szef PZPN.

Reca od początku sezonu we Włoszech rozegrał tylko jeden mecz. Mimo to 23-latek dostawał od Jerzego Brzęczka powołania zarówno na wrześniowe, jak i październikowe mecze reprezentacji Polski.