Liga Narodów. Francja pokonała Niemców

Reprezentacja Francji pokonała Niemcy 2:1 w meczu trzeciej kolejki Ligi Narodów. Zwycięstwo mistrzom świata dał strzelec dwóch goli - Antoine Griezmann.

Była 79. minuta meczu, kiedy Mats Hummels sfaulował we własnym polu karnym Blaise'a Matuidiego. Chwilę później do piłki podszedł Antoine Griezmann, który pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera. Napastnik Atletico Madryt zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, czym dał Francuzom zwycięstwo w prestiżowym meczu z Niemcami.

Mistrzowie świata z 2014 roku przegrali na Stade de France, chociaż spotkanie zaczęło się dla nich bardzo dobrze. Niemcy byli lepsi i w 14. minucie zasłużenie objęli prowadzenie. Po zagraniu ręką w polu karnym Presnela Kimpembe sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Toni Kroos.

Francuzi wyrównali w 62. minucie, kiedy z lewej strony dośrodkował Lucas Hernandez, a Neuera uderzeniem głową pokonał Griezmann.

W tej grupie pierwszej dywizji prowadzą Francuzi, którzy po trzech meczach mają na koncie siedem punktów. Drugie miejsce (z dwoma rozegranymi meczami) zajmują Holendrzy, którzy zgromadzili cztery "oczka." Niemcy, z zaledwie jednym punktem, zajmują ostanie miejsce i są o krok od spadku z pierwszej dywizji.

Porażka Niemców to bardzo dobra wiadomość dla reprezentacji Polski. Dzięki przegranej drużyny Joachima Loewa, biało-czerwoni wciąż mogą liczyć na rozstawienie w trakcie losowania kwalifikacji Euro 2020.

Wyniki pozostałych, środowych meczów Ligi Narodów:

2. Dywizja:

Irlandia 0:1 Walia

Ukraina 1:0 Czechy

Ukraina w trzech kolejkach fazy grupowej zdobyła komplet punktów, dzięki czemu zapewniła sobie awans.

Łotwa 0:3 Gruzja

Eliminacje Euro U-21. Polska - Gruzja. Polacy wygrywają i zapewniają sobie udział w barażach!

Siatkówka. Tokio 2020. FIVB ujawniła zasady kwalifikacji olimpijskich w siatkówce