Franciszek Smuda wraca na ławkę trenerską! Zostanie nowym trenerem Górnika Łęczna

Franciszek Smuda zostanie nowym trenerem Górnika Łęczna. Szkoleniowiec wraca do pracy po tym, jak w czerwcu został zwolniony z Widzewa Łódź.

Jak poinformował na Twitterze Janex89 znany z dużej sprawdzalności swoich informacji, nowym trenerem Górnika Łęczna będzie Franciszek Smuda. - Tymczasowo drugoligowca poprowadzić ma asystent Marcin Broniszewski, "Franz" przechodzi rekonwalescencję po zabiegu kolana - napisał. 

Franciszek Smuda wróci zatem do pracy w Górniku Łęczna, w którym pracował w  sezonie 2016/2017.

Górnik, który gra obecnie w drugiej lidze nie radzi sobie najlepiej. Drużyna zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli, a  jeszcze niedawno grała w Ekstraklasie. Klub zanotował jednak dwa spadki z rzędu i teraz sytuacja też nie jest najlepsza. 

Ruch ten jest o tyle ciekawy, że Smuda odchodził z Górnika w bardzo złych relacjach z władzami klubu. - Nie może być tak, że podpisuję nowy kontrakt i mam wdrażać system naprawczy, a klub nie wypłacił mi jeszcze czterech czy pięciu pensji z poprzedniej umowy. To byłoby nienormalne. I wyszło na to, że pracowałem w Górniku za darmo. Nie zapłacono mi za poprzednią umowę, a teraz miałbym podpisać nową?- mówił tuż przed odejściem, w rozmowie z "Kurierem Lubelskim".

Liga Narodów. Szymon Marciniak powinien podyktować rzut karny?

Liga Narodów. Polska przegrała z Włochami. Spadliśmy do niższej dywizji

Polska - Włochy. Polska spada do drugiej dywizji! Sytuacja w grupie. [TABELA GRUPY 3]

STUDIO SPORT.PL. Dogrywka. Jerzy Brzęczek uległ wpływom? "Nie dziwię się frustracji Lewandowskiego"

Więcej o: