Chorwacja - Anglia. Bezbarwny mecz wicemistrzów świata

W piątkowym meczu grupy D (dywizji "1") Chorwaci zremisowali bezbramkowo z Anglikami. Wicemistrzowie świata jeszcze nie strzelili gola w rozgrywkach Ligi Narodów i to mocno skomplikowało ich sytuację grupową.

W lipcu Chorwacja wygrała z Anglią w półfinale mundialu 2:1, ale tym razem aż tylu emocji nie było. Właściwie to w ogóle nie było emocji. Piątkowe spotkanie Ligi Narodów kompletnie rozczarowało. W pierwszej połowie nie działo się nic wartego uwagi. No, może poza główką Diera, ale wtedy słupek uratował Chorwatów.

Na początku drugiej połowy wicemistrzowie świata znowu mieli szczęście, bo piłka po strzale Harry`ego Kane`a trafiła w poprzeczkę. Obie drużyny budowały akcje w ślamazarnym tempie. Ba, nie sprawiały wrażenia zespołów, które chciały wygrać mecz.

Liderami grupy D są Hiszpanie, którzy po dwóch meczach mają sześć punktów. Anglia ma jeden punkt i jest druga. Chorwacja też ma jedno "oczko", ale ma znacznie gorszy bilans bramkowy. Wicemistrzowie świata nie strzelili jeszcze żadnego gola w rozgrywkach Ligi Narodów.