EA Sport monitoruje sprawę Ronaldo. Piłkarz zniknął z materiałów promocyjnych FIFA 19

EA Sports jest zaniepokojone sprawą Cristiano Ronaldo i ponownie wszczętym śledztwem w sprawie gwałtu. Piłkarz zniknął z materiałów promocyjnych gry FIFA 19 na stronie EA Sports.

Jak informuje Gamesindustry.biz, EA Sports dokładnie monitoruje sprawę Cristiano Ronaldo, który ma problem z ponownie wszczętym śledztwem w sprawie gwałtu. Portugalczyk miał się tego dopuścić w 2009 roku.

FIFA 19 nie zdecydowała się na wyrzucenie Portugalczyka z okładki gry, ale w niektórych materiałach promocyjnych (na stronie EA Sports) zniknęło zdjęcie zawodnika, a pojawiło się jedynie logo gry.

- Widzieliśmy raport, który zawiera szczegółowe analizy dotyczące Cristiano Ronaldo - mówi portalowi przedstawiciel EA. I dodaje: Uważnie przyglądamy się tej sytuacji, ponieważ oczekujemy od zawodników i ambasadorów zachowania się w sposób zgodny z wartościami EA. 

Cristiano Ronaldo i oskarżenie o gwałt. Nowe fakty ws. zdrowia Kathryn Mayorgi


W sierpniu 2015 roku EA zrezygnowała z wykorzystywania wizerunku Jonathana Toewsa i Patricka Kane'a na okładce gry NHL 16 po tym, jak Kane był oskarżony o gwałt. 

Mimo że Portugalczyk nadal jest na wielu materiałach promocyjnych gry, to akurat na głównej stronie EA Sports zrezygnowano z reklamowania FIFY 19 twarzą Cristiano Ronaldo, a zdjęcie wymieniono 2 października, czyli tuż po ponownym wybuchu afery. 

Mecz z Newcastle decydujący o przyszłości Jose Mourinho w Manchesterze United?

Górnik Zabrze - Lech Poznań. Dopiero ten mecz pokaże, czy Lech uporał się z kryzysem

Ekstraklasa. Spadek Polski w krajowym rankingu UEFA

Więcej o:
Copyright © Agora SA