Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mecz ligi szwajcarskiej przerwany. Protest przeciwko e-sportowi. Poleciały pady

W czasie meczu ligi szwajcarskiej Young Boys Berno - Basel (7:1) doszło do zamieszania na trybunach, po którym musiały interweniować służby. Kibice protestowali przeciwko rozwojowi e-sportu, a na boisko poleciały piłki tenisowe i pady do konsol.

Kibice Basel i Young Boys przerwali mecz protestując przeciwko rozwojowi sportu elektronicznego. Na murawę poleciały piłki tenisowe oraz części konsol do gier.

Kibice rozwinęli także transparenty, na których pojawiły się hasła obrażające nowy rodzaj sportu m.in "Sheiss E-Sport" - czyli gów*** esport jak rownież sektorówkę, na której pojawił się symbol pauzy.

 

Akcja ma związek z postanowieniem Szwajcarskiej Ligi Piłkarskiej. Planuje ona powstanie oficjalnego turnieju e-sportowego w grze FIFA 19. W rozgrywkach miałyby wystąpić wszystkie drużyny grające w lidze.

Mimo że w Szwajcarii kluby piłkarskie często inwestują w drużyny e-sportowe, to kibice twierdzą, że stanowi to zagrożenie dla tradycyjnego futbolu, z którego mogą odpływać fundusze.

Więcej o:
Komentarze (12)
Mecz ligi szwajcarskiej przerwany. Protest przeciwko e-sportowi. Poleciały pady
Zaloguj się
 • djarev

  Oceniono 7 razy 7

  Lenin wiecznie żywy. Upodobanie ludzi do wtykania nosa w cudze sprawy i tworzenia nakazów, zakazów i dyktowania innym co powinni, a co nie wypada, jest ponadczasowe i niezależne od miejsca.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 4 razy 4

  A ja lubię sobie obejrzeć LoLa !!!
  Czekam teraz na Worldsy !!!

  Piłka nożna się skończyła.

 • patatajson

  Oceniono 18 razy -2

  No i to jest dla mnie zrozumiałe. Sam lubię "przygierzyć" na konsoli w fifę, ale robienie z tego sportu jest jak naplucie w twarz sportowcowi, który codziennie zasuwa na treningi. A jeszcze przesuwanie budżetu na taki cel jest po prostu objawem diskopolocji sportu, czyli sprawienia, że masy w swojej tępocie będą mogły się napawać swoimi osiągnięciami w gry komputerowe a ktoś dostanie mniej kasy na trenowanie prawdziwego sportu bo dzięki promocji esportu producenci gier zarobią więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX