Danijel Ljuboja wraca na polski rynek. Tym razem w innej roli

Jak dowiedział się Sport.pl Danijel Ljuboja, była gwiazda PSG, VfB Stuttgart czy Legii Warszawa znów będzie mógł odcisnąć piętno na polskiej piłce. Tym razem nie jako piłkarz, a konsultant i partner strategiczny. Serb rozpoczął współpracę z agencją Generation Eleven, inaugurującą działalność w naszym kraju.

Ljuboja będzie odpowiedzialny za nawiązywanie kontaktów z klubami  w całej Europie i wyszukiwanie piłkarskich talentów. Ma działać głównie na rynku bałkańskim, ale też francuskim. Polecani przez niego zawodnicy dzięki współpracy Generation Eleven m.in. z drużynami Ekstraklasy czy I Ligi będą mogli liczyć na kontynuowanie swojej kariery w Polsce.

Ljuboja ma też opiniować polskich zawodników, z którymi będzie współpracowała agencja i pomagać im w znalezieniu pracodawców za granicą. Ponieważ piłkarz grał m.in. w Strasburgu, Sochaux, PSG, Nicei, VfB Stuttgart, Wolfsburgu i HSV ma doskonałe rozeznanie i kontakty m.in. na rynku francuskim i niemieckim.

Polscy kibice pamiętają go z dwóch sezonów w Legii Warszawa, dla której strzelił 23 gole i zanotował 7 asyst. Nad Wisłą otrzymał kilka nagród m.in. dla piłkarza miesiąca (wyróżnienie Ekstraklasy) czy dla obcokrajowca roku (nagroda „Piłki Nożnej”). Ljuboja ma pracować głównie za granicą, ale będzie też odwiedzał warszawska siedzibę nowej agencji.

Generation Eleven to międzynarodowa agencja piłkarska, której współzałożycielem jest też m.in.  Stephane Tisserand były piłkarz oraz właściciel agencji Global Football Agency. Oprócz 10 lat w funkcji menadżera, pracował też dla jednego z największych na świecie dostawców sprzętu sportowego, gdzie był odpowiedzialny za wizerunek najlepszych francuskich piłkarzy.

Co ciekawe z Generation Eleven współpracuje też Fouad Ezbiri, były mistrz świata MMA i ME kick-boxingu, a dziś trener mentalny i fizyczny m.in. Karima Benzemy i Fekira czy Bafetimbi Gomisa.

 -Agencja bardzo mocno stawia na długofalową współpracę z najzdolniejszymi, młodymi zawodnikami zapewniając im szerokie wsparcie szkoleniowe, mentalne oraz rozwój pod okiem specjalistów – mówi Jakub Fila, Chief Executive Officer Generation Eleven.

Dzięki agencji do Polski w najbliższym czasie może trafić Junior Kingue, francuski 19-letni talent, którego zapraszał na testy m.in Manchester United, Manchester City czy Tottenham. Obecnie jest nim zainteresowany jeden klub z Ekstraklasy i dwa z niższej ligi.

Reprezentacja Polski. We Włoszech dobrze, w kadrze źle. Trudne chwile Arkadiusza Milika w reprezentacji Polski

Więcej o: