Niemcy - Francja. Mistrzowie świata bezbramkowo zremisowali, ale emocji nie brakowało!

W czwartkowym spotkaniu Ligi Narodów, w starciu obecnych mistrzów świata z byłymi, Francuzi bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Niemcami.

Tuż przed meczem kibice gospodarzy popisali się pięknym gestem i z tzw. kartoniady ułożyli symbol serca.

Fani pokazali, że są z reprezentacją na dobre i na złe. Przypomnijmy, że Niemcy, poprzedni mistrzowie świata, podczas mundialu w Rosji nie wyszli nawet z grupy.

W czwartkowym spotkaniu z Francją przez długi czas nic się nie działo. Po pierwszej połowie obie drużyny miały na swoim koncie po jednym celnym strzale. Ciekawie zaczęło się dopiero w drugiej odsłonie. Swoje szanse miał Griezmann i Giroud, ale dobrze interweniował Neuer. I choć niemiecki bramkarz zasłużył na wielkie brawa, to Areola, golkiper Francuzów, zanotował jeszcze więcej świetnych interwencji. Zawodnik PSG imponował refleksem przy uderzeniach Wernera oraz przy tzw. centrostrzale Muellera. W ostatnim fragmencie spotkania Niemcy praktycznie nie schodzili z połowy rywali, ale ostatecznie bramki nie udało im się zdobyć.

Spotkanie odbyło się w ramach Ligi Narodów, która ma olbrzymie znaczenie w kontekście awansu na mistrzostwa Europy w 2020 roku. W przypadku ewentualnego potknięcia w eliminacjach do ME można zagrać w kuriozalnych wręcz barażach. Więcej szczegółów przeczytasz TU.
 

Pozostałe czwartkowe wyniki:

Kazachstan 0:2 Gruzja

Armenia 2:1 Lichtenstein


Niemcy 0:0 Francja

Walia 4:1 Irlandia

Norwegia 2:0 Cypr

Słowenia 1:2 Bułgaria

Gibraltar 0:2 Macedonia

Łotwa 0:0 Andora

Więcej o: