Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy reprezentacji Danii. Drużyna może zostać wykluczona z eliminacji ME

Reprezentacja Danii może zostać wykluczona z udziału w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020. Wszystko przez konflikt piłkarzy duńskiej kadry z federacją, dotyczący praw wizerunkowych.

Kilka tygodni temu walka na boisku z późniejszymi wicemistrzami świata, teraz walka dotycząca praw wizerunkowych i udziału w eliminacjach ME. Duńska piłka ma obecnie bardzo duże kłopoty, a występ kadry Age Hareide w fazie kwalifikacyjnej ME stanął pod znakiem zapytania. - UEFA jest tutaj bardzo restrykcyjna. To najgorszy możliwy scenariusz - przyznaje rzecznik prasowy duńskiego związku.

Konflikt duńskich piłkarzy z tamtejszą federacją dotyczy braku zgody władz związku na podpisywanie umów piłkarzy z firmami konkurującymi z bezpośrednimi sponsorami DBU (duńskiego związku piłki nożnej). Zdaniem zawodników, w tym największej gwiazdy kadry - Christiana Eriksena, przedstawiciele federacji zerwali negocjacje. Zawodnicy chcą je wznowić w październiku.

Jeżeli piłkarze nie dojdą do porozumienia z przełożonymi, reprezentacji Danii grozić będzie wykluczenie z eliminacji mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji w Danii doszło rok temu, kiedy przez podobny konflikt odwołano mecz kobiecej reprezentacji, która w ramach eliminacji miała zagrać ze Szwecją.

Męska reprezentacja Danii w środę zagra towarzysko ze Słowacją. Kilka dni później, w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Narodów, zmierzy się z Walią. Wiele wskazuje na to, że piłkarze zamieszani w konflikt nie będą mogli pojawić się na murawie.

***

>> Raport PZPN ośmieszył sztab Adama Nawałki. Kluczowe pytania bez odpowiedzi

>> Nawałka popełnił błąd i potem poszła lawina. Kluczowy załącznik pozostanie tajemnicą

>> "Panowie, no co jest!? Jeszcze nie padła żadna bramka". Pierwszy trening kadry Jerzego Brzęczka

Więcej o:
Komentarze (4)
Problemy reprezentacji Danii. Drużyna może zostać wykluczona z eliminacji ME
Zaloguj się
 • agzum

  Oceniono 4 razy 0

  Mafi..., sorry działacze z FIFA/UEFA i federacji danych państw coraz bardziej czują się nietykalni. W końcu się doigrają, ktoś założy konkurencyjne federacje i będzie tak jak w zawodowym boksie. Kilka federacji i w każdej rozdawane tytuły mistrza świata/europy/lig europejskich/itd.

 • maciekkoz

  Oceniono 7 razy -3

  A gdzie w tym wszystkim sport?
  Kasa, kasa, kasa...

  Rok temu przestałem oglądać piłkę w TV i tylko się utwierdzam w przekonaniu, że dobrze zrobiłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX