Siostra Cristiano Ronaldo atakuje Lukę Modricia

Przyznanie nagrody UEFA dla najlepszego piłkarza roku Luce Modricicowi nie przypadło do gustu otoczeniu Cristiano Ronaldo. Agent i rodzina piłkarza otwarcie przyznają, że to Portugalczyk powinien zostać wyróżniony. Siostra Ronaldo podaje jednak absurdalne argumenty.

Modrić w finałowym głosowaniu pokonał Cristiano Ronaldo (Juventus Turyn) i Mohameda Salaha (Liverpool). Wygrana Chorwata, który w poprzednim sezonie triumfował z Realem w Lidze Mistrzów, a na mundialu zdobył tytuł wicemistrza świata i nagrodę dla zawodnika turnieju, nie każdemu się jednak spodobała, zwłaszcza otoczeniu Ronaldo.

Kamil Grosicki uciekł z Turcji! Wszystko było ustalone. Oficjalny komunikat Bursasporu

Wybór Modricia ostro skrytykował m.in. agenta Portugalczyka Jorge Mendes. - W piłkę nożną gra się na boisku i tam wygrał Cristiano Ronaldo. Strzelił 15 goli i na swoich barkach doprowadził Real do wygrania Ligi Mistrzów. Wybór Modricia to kompromitacja i wstyd. Nazwisko zwycięzcy nie powinno stanowić żadnych wątpliwości, Ronaldo był najlepszy – powiedział Mendes dziennikarzom portugalskiego "Recordu".

Do grona niezadowolonych z wygranej Chorwata dołączyła także siostra Cristiano Katia Aveiro. Na Instagramie opublikowała grafikę ze statystykami goli oraz asyst w poprzedniej edycji LM zarówno Ronaldo, jak i Modricia, całość opatrując krótkim komentarzem: "ok, każdy niech wyciągnie własne wnioski".

La Liga. Mariano jak Cristiano Ronaldo. Real Madryt ma nowy numer 7

Oczywiście duża część internautów szybko wytknęła Aveiro, że jej porównanie nie jest na miejscu. Obaj zawodnicy występują na różnych pozycjach, a głównym zadaniem Modricia, w przeciwieństwie do Ronaldo, nigdy nie było zdobywanie bramek. Chorwat dyryguje środkiem pola Realu i odpowiada za rozegranie akcji, rzadziej za jej wykańczanie.

Więcej o: