Polonia Warszawa będzie miała nowy stadion. Obiekt pochłonie 150 milionów złotych

W czwartek warszawscy radni przyjęli zmiany w wieloletnim budżecie miasta. Tym samym zatwierdzono przeznaczenie 150 milionów złotych na na modernizację stadionu Polonii.

Nowy obiekt ma spełniać wszelkie standardy wymagane przez Ekstraklasę. Inwestycja ukończona zostanie w ciągu sześciu lat - poinformowało Radio Warszawa.

Czarne Koszule od kilku lat borykają się z poważnymi problemami sportowymi. W 2013 roku klub nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie z powodu zaległości wobec ZUS, Urzędu Skarbowego i piłkarzy, w wyniku czego został zdegradowany z najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie Polonia rywalizuje na czwartym poziomie rozgrywek ligowych.

Stołeczny klub od 1928 roku rozgrywa swoje mecze na stadionie przy ul. Konwiktorskiej, z przerwą na prace remontowe w latach 70. Obecnie obiekt jest w stanie pomieścić około 6 tysięcy widzów, ale po modernizacji liczba to wzrośnie do 15,5 tys.

Przy stadionie ma także powstać nowa hala sportowa z myślą o siatkarzach i koszykarzach. Pod obiektem miasto chce wybudować parking, który na co dzień ma służyć mieszkańcom Nowego Miasta - donosi Wyborcza.pl.

Więcej o: