Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Grzegorz Krychowiak nie miał dobrej opinii". Dyrektor sportowy Lokomotiwu zdradza kulisy transferu

- Grzegorz Krychowiak nie miał entuzjastycznej opinii. Wykorzystaliśmy to - powiedział Erik Stoffelshaus, dyrektor sportowy Lokomotiwu Moskwa, opisując kulisy transferu Polaka.

Grzegorz Krychowiak został wypożyczony do Lokomotiwu z Paris Saint-Germain z opcją wykupu za 12 mln euro po rozegraniu 10 spotkań (co wydaje się formalnością). Wejście do nowego zespołu ma znakomite. Pokazuje się nawet w ofensywie, strzelił gola i zaliczył asystę w tym sezonie.

Grzegorz Krychowiak w Moskwie wreszcie na właściwych torach?

- Myśleliśmy o nim od dłuższego czasu - powiedział Stoffelshaus w rozmowie z rosyjskim "Sport-Expressem". - Wiedzieliśmy, że potrzebuje czołowego piłkarza na tę pozycję. Lokomotiw nie ma jednak takich możliwości finansowych jak np. angielskie kluby. 

- Przeanalizowaliśmy rynek transferowy. Znaleźliśmy Krychowiaka. Znakomicie grał w Sevilli, przeszedł za wielkie pieniądze do PSG, ale tam sytuacja się pogorszyła. Nie miał entuzjastycznej opinii w świecie futbolu. Wykorzystaliśmy to, to była nasza szansa.

Członek zarządu Lokomotiwu Moskwa komplementuje Polaka. Grzegorz Krychowiak wreszcie doceniany

- Doskonale znam umiejętności Krychowiaka, oglądałem go od dłuższego czasu. Grzegorz to znakomity piłkarz. Pozostała jedynie kwestia wybrania odpowiedniego momentu do przeprowadzenia ataku. By pokazać mu, jak nam na nim zależy, że będzie odgrywał ważną rolę w zespole grającym w Lidze Mistrzów, który walczy o mistrzostwo.

- Grzegorz już teraz gra na wysokim poziomie. Pokazuje to, czego od niego oczekiwaliśmy. I jak każdy piłkarz na początku sezonu będzie jeszcze lepszy. Lokomotiw nie może kupować piłkarzy dla samego kupowania, każdy z nich musi wzmacniać zespół. To nasz wielki sukces, że z takim samym budżetem mamy dużo silniejszy skład niż półtora roku temu - stwierdził Stoffelshaus.

Reprezentacja Polski. Jan Tomaszewski: Jerzy Brzęczek popełnia błąd. Wielkie nieporozumienie