Lionel Messi zakończy karierę w reprezentacji? Selekcjoner Argentyny nie wyklucza

Lionel Messi po rozczarowującym występie Argentyny na mistrzostwach świata w Rosji zawiesił karierę reprezentacyjną. Tymczasowy selekcjoner Albicelestes potwierdził, że przyszłość Messiego w drużynie narodowej stoi pod znakiem zapytania.

Po tym, jak Argentyna z ogromnymi problemami wyszła z grupy na mundialu w Rosji, a potem pożegnała się z turniejem już w 1/8 finału, Lionel Messi zrezygnował z występów w kadrze, przynajmniej do końca tego roku. Kapitan Albicelestes oznajmił tymczasowemu trenerowi reprezentacji, Lionelowi Scaloniemu, że potrzebuje przerwy od występów w drużynie narodowej, by przemyśleć swoją przyszłość.

Lionel Messi nie zagra w reprezentacji Argentyny co najmniej do końca roku. "Potrzebuje czasu na decyzję"

"Zobaczymy, co się wydarzy"

Przed turniejem piłkarz podkreślał, że kontynuowanie kariery w kadrze uzależnia od wyniku, jaki ta osiągnie w Rosji. Odpadnięcie już na początku fazy pucharowej turnieju było wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań.

- Rozmawiałem z nim i w wyniku tej rozmowy nie został powołany na towarzyskie mecze [z Kolumbią i Gwatemalą - dop. red]. Szczerze mówiąc, nie rozmawialiśmy o przyszłości. Co się wydarzy później, to się okaże - skomentował sytuację Messiego Scaloni.

Messi znowu wróci?

Messi już raz zrezygnował z gry w reprezentacji. Po porażce w finale Copa America 2016 lider kadry zakończył karierę w drużynie narodowej. Ostatecznie po kilku tygodniach piłkarz doszedł do wniosku, że jego decyzja była zbyt pochopna i wrócił do gry dla Albicelestes, którym znacząco pomógł w wywalczeniu awansu na mistrzostwa świata w Rosji.

La Liga. Lionel Messi, Sergio Ramos i pozostali kapitanowie hiszpańskich drużyn protestują. Nie będzie meczów w USA?

Messiemu w pełnej sukcesów karierze do pełni szczęścia brakuje jedynie triumfu z reprezentacją. Atakujący trzykrotnie docierał z zespołem do finału Copa America i raz mundialu, za każdym razem schodząc z boiska pokonanym.

Więcej o: