Piłkarz roku UEFA. Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah i Luka Modrić na krótkiej liście UEFA. Leo Messi dopiero piąty

Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah oraz Luka Modrić znaleźli się na krótkiej 3-osobowej liście zawodników, którzy będą walczyć o miano najlepszego piłkarza minionego sezonu. Leo Messi został uplasowany dopiero na 5. miejscu

UEFA ogłosiła listę trzech najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu, oraz trzech najlepszych piłkarek minionych rozgrywek. Wśród najlepszych kobiet znalazły się dwie przedstawicielki Olympique Lyon, Ada Hegerberg oraz Amandine Henry i jedna zawodniczka VfL Wolfsburg, Pernille Harder, która w tym roku wraz z niemieckim zespołem wygrała Ligę Mistrzyń.

Wśród piłkarzy na krótkiej liście znaleźli się dwaj ówcześni piłkarze Realu, czyli Cristiano Ronaldo i Luka Modrić, oraz Mohamed Salah z Liverpoolu. Tuż za podium na 4. miejscu został uplasowany mistrz świata, Antoine Griezmann, a dopiero na 5. miejscu jest Leo Messi.

Część ekspertów sugeruje, że w tym roku w końcu uda się przełamać duopol Ronaldo i Messiego. Argentyńczyk nie znalazł się w finałowej trójce, natomiast obecny piłkarz Juventusu musi zmierzyć się z byłym klubowym kolegą, z którym wygrał Ligę Mistrzów i który doprowadził reprezentację Chorwacji do finału mistrzostw świata. Innym rywalem Portugalczyka będzie Mohamed Salah, który miał wyborny sezon w Liverpoolu. W Premier League sięgnął po koronę króla strzelców i wydatnie pomógł "The Reds" awansować do finału Ligi Mistrzów. Co prawda na mistrzostwach świata nie udało się wyjść Egiptowi z grupy, ale mało kto spodziewał się, że uda się tego dokonać "Faraonom".

Gdyby tę nagrodę udało się wygrać komuś z dwóch Modrić-Salah to w końcu pierwszy raz od sezonu 2013/2014 trofeum trafiło by do kogoś innego niż Messi lub Ronadlo. Nagroda zostanie przyznana po raz 8 i jak do tej pory tylko dwukrotnie zdobył ją ktoś inny, niż Argentyńczyk i Portugalczyk. Za sezon 2011-12 nagrodę otrzymał Andres Iniesta, a rok później zgarnął ją Franck Ribery

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 30 sierpnia w Monaco. Wtedy też odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów