Zlatan Ibrahimović zamknął swoją firmę. Piłkarz stracił miliony

Po dwóch latach działalności firma Zlatana Ibrahimovicia zajmująca się produkcją odzieży sportowej została zamknięta. Szwedzki napastnik na nieudanym biznesie stracił 23 mln dolarów - informuje gazeta "Dagens Industri".

Ibrahimović założył swoją markę sportową w 2016 roku. Firma "A-Z Sporstwear" współpracowała m.in. z norweską firmą Varner. Dzięki niej w ofercie znalazło się mnóstwo ubrań sportowych - od butów i spodni po koszulki i akcesoria. Działalność szwedzkiego gwiazdora rynku jednak nie zdobyła, głównie ze względu na ceny podobne do największych konkurentów - Nike i Adidasa.

Sklep internetowy marki odzieżowej Zlatana IbrahimoviciaSklep internetowy marki odzieżowej Zlatana Ibrahimovicia a-z.com

"Petter Varner i Zlatan Ibrahimović wyrazili zgodę na zakończenie współpracy. Inwestycja w odzież sportową okazała się zbyt droga" - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Nazwisko doświadczonego piłkarza, który w przeszłości grał m.in. w Manchesterze United czy FC Barcelonie nie wystarczyło do odpowiedniego wypromowania produktów.

Szwedzka gazeta "Dagens Industri" poinformowała, że 36-latek stracił na inwestycji 210 mln koron szwedzkich, co daje niemal 23 mln dolarów.

***

>> Robert Lewandowski i Pini Zahavi pracują dalej razem. Umowa przedłużona

>> Powołania Jerzego Brzęczka. Grosicki niepewny, Błaszczykowski uratowany

>> Inter Mediolan zanotował wpadkę. Teodorczyk zadebiutował w Udinese

>> Filipe Luis chce odejść z Atletico, PSG bliskie transferu

Więcej o:
Copyright © Agora SA