Superpuchar Europy. Real - Atletico. Diego Godin: Mam nadzieję, że wygrana w Superpucharze będzie pierwszym krokiem do wielkiego sezonu

- Przede wszystkim chcemy się rozwijać, z roku na rok stawać się lepszą drużyną, która podąża za wyznaczonymi zadaniami. Marzymy o wygraniu ligi oraz Ligi Mistrzów, ale do tego niezbędna będzie jeszcze lepsza gra niż w poprzednich latach - powiedział przed meczem z Realem Madryt kapitan Atletico, Diego Godin.

W środę o godz. 21.00 zdobywca Ligi Mistrzów - Real Madryt - zmierzy się z triumfatorem Ligi Europy - Atletico Madryt - w meczu o Superpuchar Europy. Będzie to 43. w historii mecz o to trofeum. Spotkanie zostanie rozegrane na tallińskiej A. Le Coq Arenie.

>>> Transfery. Oficjalnie. Thomas Lemar piłkarzem Atletico Madryt!

Środowe spotkanie będzie pierwszym, w którym Diego Godin oficjalnie wyprowadzi swoją drużynę w roli pierwszego kapitana. Urugwajczyk przejął tę rolę po Gabim, który wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu zdecydował się na odejście do katarskiego Al-Sadd.

- Co czuję w związku z nową rolą? Szczęście, dumę, ale też wielką odpowiedzialność. Wszystkie te trzy rzeczy łączą się z pracą, jaką przez lata wykonałem z kolegami z tego zespołu. Teraz chcę pełnić jeszcze ważniejszą rolę i wciąż pomagać reszcie drużyny w osiąganiu wyznaczonych nam celów - powiedział Godin na przedmeczowej konferencji prasowej.

>>> Superpuchar Europy. Szymon Marciniak sędzią głównym meczu Real Madryt - Atletico Madryt

- Czuję większą odpowiedzialność za zespół, ale moje i nasze cele na ten sezon nie zmieniają się. Przede wszystkim chcemy się rozwijać, z roku na rok stawać się lepszą drużyną, która podąża za wyznaczonymi zadaniami. Marzymy o wygraniu ligi oraz Ligi Mistrzów, ale do tego niezbędna będzie jeszcze lepsza gra niż w poprzednich latach. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi wyzwaniami i mam nadzieję, że wygrana w Superpucharze będzie pierwszym krokiem do wielkiego sezonu - zakończył Urugwajczyk.

Relacja na żywo z meczu Real - Atletico w środę o 21.00 na Sport.pl.

>>> Real Madryt - Atletico Madryt. Kiedy mecz i gdzie obejrzeć [Transmisja TV]

Więcej o: