Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mario Mandżukić zakończył reprezentacyjną karierę

We wtorek napastnik Juventusu oświadczył, że już nigdy nie zagra w reprezentacji Chorwacji. Wicemistrz świata zadebiutował w kadrze jedenaście lat temu. - Dziękuję fanom, którzy doceniają fakt, że zawsze graliśmy z sercem. Teraz jestem jednym z was, jednym z największych kibiców reprezentacji Chorwacji - oświadczył Mario Mandzukić.

W tym czasie Mandżukić wystąpił w 89 meczach kadry i strzelił 33 gole. Szczególnie udanym okresem dla 32-latka były ostatnie miesiące. Chorwacja niespodziewanie została wicemistrzem świata, a napastnik zdobywał bramki w: 1/8 finału, w półfinale oraz finale. Dorzucił do tego asystę w ćwierćfinale. 

 - Żegnam się z drużyną narodową. Mówienie o tym jest trudniejsze niż wykonanie sprintu po 120 minutach gry. Trudne, ponieważ słuchanie naszego pięknego hymnu przed meczem jest czymś najbardziej wzruszającym. Nigdy nie ma idealnego czasu na pożegnanie, ale czuję, że dla mnie ten czas już nadszedł. Dziękuję fanom, którzy doceniają fakt, że zawsze graliśmy z sercem. Teraz jestem jednym z was, jednym z największych kibiców reprezentacji Chorwacji - napisał Mandzukić w liście opublikowanym przez Chorwacką Federację Piłkarską.

Napastnik, występujący także na lewym skrzydle, będzie się mógł teraz w pełni skupić na grze w Juventusie. Jego kontrakt ze Starą Damą wygasa za dwa lata.