Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Usain Bolt podpisał kontrakt z CC Mariners. Były sprinter o krok od zostania profesjonalnym piłkarzem

Usain Bolt podpisał bezterminowy kontrakt z australijskim Central Coast Mariners. Jamajczyk jest o krok od zostania profesjonalnym piłkarzem.

W 2017 roku Usain Bolt zakończył karierę lekkoatletyczną i zapowiedział, że chciałby spróbować swoich sił w piłce nożnej. W przeszłości trenował z niemiecką  Borussią Dortmund, południowoafrykańskim Mamelodi Sundowns oraz norweskim Stromsgodset. Teraz 32-latek przenosi się do Australii.

Tam podpisał bezterminowy kontrakt z Central Coast Mariners, który występuje w australijskiej A-League. Zgodnie z zapisami umowy Jamajczyk może trenować z pierwszym zespołem, jednak nie przewiduje ona występów w oficjalnych meczach. Bolt musi dopiero przekonać sztab szkoleniowy CC Mariners i jeżeli zaprezentuje się na treningach z dobrej strony to dostanie profesjonalny kontrakt oraz zostanie zgłoszony do rozgrywek.

Pierwszy trening Jamajczyka z nową drużyną ma odbyć się 18 sierpnia. Bolt zdążył się już przywitać z kibicami CC Mariners.

Podczas kariery lekkoatletycznej Bolt 8-krotnie sięgał po złoty medal olimpijski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, oraz w sztafecie 4x100 metrów. W 2009 roku Jamajczyk podczas MŚ w Berlinie ustanowił rekord w biegu na 100 metrów, który wynosi 9,58 sekundy.