Rafał Kurzawa podpisze kontrakt z Amiens

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, Rafał Kurzawa w poniedziałek podpisze kontrakt z Amiens. Klub z Ligue 1 zaoferował Polakowi 3-letni kontrakt - informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego".

25-latek od ponad miesiąca był wolnym zawodnikiem. Po zakończeniu ubiegłego sezonu zdecydował się bowiem nie przedłużać kontraktu z Górnikiem Zabrze. Jego pozyskaniem interesowały się kluby niemieckie, a także Legia Warszawa, ale piłkarz ostatecznie trafi do Francji.

Jak poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Tomasz Włodarczyk, Kurzawa w poniedziałek przejdzie testy medyczne we Francji, gdzie podpisze 3-letni kontrakt z Amiens.

Kilka dni temu francuskie media informowały, że władze klubu z północnej Francji zastanawiają się nad podpisaniem umowy Samirem Nasrim. Byłego piłkarza m.in. Manchesteru City do Amiens zaoferował jego agent. Szefowie zespołu prowadzonego przez Christophea Pélissiera ostatecznie zdecydowali się na reprezentanta Polski.

Kurzawa wziął udział w mistrzostwach świata w Rosji, na których wystąpił w ostatnim meczu grupowym z Japonią (1:0). Skrzydłowy zaliczył wówczas asystę przy golu strzelonym przez Jana Bednarka.

***

>> Nowy klub Guilherme solidarny z Oezilem. Piłkarze wyszli na boisko w koszulkach z jego zdjęciem

>> Real Madryt pobije transferowy rekord? 224 mln euro za Hazarda

>> Marketingowy szał w Turynie. Dzięki Ronaldo do końca roku Juventus może zarobić 60 mln euro

>> Grzegorz Krychowiak skomentował pierwszy występ w Lokomotiwie Moskwa

Więcej o: