Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Superpuchar Europy. Szymon Marciniak sędzią głównym meczu Real Madryt - Atletico Madryt

UEFA poinformowała w czwartkowe popołudnie, że Szymon Marciniak został sędzią głównym meczu o Superpuchar Europy pomiędzy Realem Madryt, a Atletico Madryt.

Szymon Marciniak w ostatnim czasie robi zawrotną karierę, przez co UEFA często obsadza polskiego sędziego w jednych z najważniejszych spotkań w europejskich pucharach. Mówiło się nawet, że będzie sędziował finał tegorocznej Ligi Mistrzów. Ostatecznie przez błędy w meczu Tottenhamu z Juventusem, a także przez kontuzję, jaką nabawił się pod koniec kwietnia ominął go ten mecz. Arbiter z Płocka pojechał na mistrzostwa świata, ale tam również nie pokazał się z najlepszej strony, przez co swój udział na mundialu w Rosji zakończył już na fazie grupowej.

>>> Szymon Marciniak i kolejne kontrowersje. Nie ma ostatnio dobrej passy.

Mimo to, UEFA dalej darzy Marciniaka dużym zaufaniem przez co Polak został wyznaczony jako sędzia główny meczu o Superpuchar Europy pomiędzy Realem Madryt, a Atletico Madryt.

Na linii pomagać mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Asystentami bramkowymi będą Paweł Raczkowski oraz Tomasz Musiał, a rezerwowym sędzią został Radosław Siejka. Arbitrem technicznym będzie Rumun Ovidiu Alin Hategan.

>>> Szymon Marciniak będzie sędziował w USA, Chinach oraz Arabii Saudyjskiej

Szymon Marciniak jest sędzią międzynarodowym od 2011 roku. Mecz pomiędzy zespołami z Madrytu będzie 59 meczem w ramach rozgrywek UEFA, który poprowadzi polski arbiter. 

Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 21.00 w Talinie