II liga. Sędzia uratował życie zawodnikowi [WIDEO]

W niedzielnym spotkaniu 2. kolejki II ligi Błękitni Stargard pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg (1:0). Największym bohaterem meczu nie został jednak żaden z piłkarzy, a sędzia Marcin Liana, który uratował życie jednemu z zawodników.

Liana pomógł jednemu z zawodników drużyny Błękitnych, Michałowi Cywińskiemu. Piłkarz znajdujący się w narożniku boiska został popchnięty przez jednego z rywali i niefortunnie upadł na piłkę klatką piersiową, przez co miał problemy z oddychaniem i zaczął się dusić.

Żaden z graczy przebywających na murawie nie zareagował, a wszyscy wyglądali na zdezorientowanych całym zajściem. Wszyscy poza arbitrem. Liana szybko podbiegł co Cywińskiego i udzielił mu niezbędnej pomocy, ratując mu zdrowie.

Dzięki szybkiej pomocy sędziego nie doszło do tragedii. Michał odzyskał dech w piersiach, mógł kontynuować zawody i pomóc kolegom w odniesieniu cennego zwycięstwa. Panu arbitrowi Marcinowi Liana za szybką i profesjonalną reakcję należą się duże podziękowania - napisał oficjalny profil Błękitnych na Facebooku.

Więcej o: